TIRHANDİL’DE İKİNCİ AYAK

TIRHANDİL’DE İKİNCİ AYAK

357
0
PAYLAŞ

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) programında yer alan Otokar Tırhandil Cup 2019 Halil Ünver Kış Trofesi’nin II. Ayak mücadelesi geçen hafta sonu yapıldı. 12 Ocak Cumartesi sabahı saat 9:00’da Gemibaşı Restoran’da yapılan brifingde II. Ayak’ta kayıt yaptıran 8 tekne yarıçıları bir araya geldiler.

Hava muhalefeti nedeniyle ilk gün yarışlar yapılmazken, II. Ayak’ın 2. günühem şamandıra, hem de 12 millik coğrafi rota yarışıyla iki günlük yarış programı tek günde yapıldı.

12 Ocak Cumartesi akşamı Ethem Sagat’ın sahibi olduğu FiFi Bistro’da, Aralık ayında yapılan, ilk ayakta dereceye girenlere düzenlenen ödül töreni ile kupaları takdim edildi. Yarışa katılanlar ve misafirlerinin hazır bulunduğu tören ardından, katılımcılar çok keyifli bir akşam geçirdi.

Hava muhalefeti nedeniyle ilk gün yapılacak olan yarış rotası yapılmayınca, pazar günü havanın elverişli olması nedeniyle, iki parkur tek günde tamamlandı. iki günlük yarışın tek günde tamamlayan teknelerde heyecan yarış sonuna kadar zirvedeydi. Hem şamandıra hem de coğrafi yarışı tamamlayan tekne mürettebatları, yarış sonunda verdikleri büyük mücadeleyi tamamlamanın mutluluğunu yaşadılar.

OTOKAR Tırhandil Cup 2019 HALİL ÜNVER Kiş Trofesi’nin II.Ayak Sonuçları da şu şekilde;

  1. BASTARDA
  2. KALİTA
  3. HIZIR 1

Otokar Tırhandil Cup 2019 Halil Ünver Kış Trofesi’nin III. Etap 16-17 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.