TOG BAĞIŞÇISI GÖNÜLLÜLER AYŞE ARMAN’A KONUK OLDU

TOG BAĞIŞÇISI GÖNÜLLÜLER AYŞE ARMAN’A KONUK OLDU

314
0
PAYLAŞ

Bodrum’un Gürece Mahallesi’nde açtığı İyilik Atölyesi’nde yerel kalkınmaya destek projesi başlatan gazeteci Ayşe Arman bu hafta da 20 kişilik bir gurupla “Toplum Gönüllüleri Vakfı” yararına kolye dizdi. 

Yaz aylarında vaktinin çoğunu Bodrum’un Gürece Mahallesi’ndeki evinde geçiren ve aynı mahallede kurduğu İyilik Atölyesi ile Bodrum kadınlarını üretime ve sosyal sorumluluk projelerine dahil eden Ayşe Arman, bu yaz “Yerel Kalkınmaya Destek” projesi için harekete geçti. Bodrum’un saklı kalmış tarihi değeri antik Telmissos kentinin bulunduğu Gürece’yi güzelleştirmek ve kalkındırmak amacıyla farklı etkinlikler planlayan ünlü gazeteci, ikinci etkinliğinde Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) için 20 kadınla bir araya geldi.

Oldukça eğlenceli geçen kolye dizimi sırasında Ayşe Arman’ı ziyarete gelen Nükhet Duru da kolye yapan gönüllülere katılınca, masa etrafında keyifli ve eğlenceli anlar yaşandı. Yapılan Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan Ayşe Arman, her hafta bir gün bu etkinliğin tekrarlanacağını belirtti.

Misafirleriyle tek tek ilgilenen ve kendi elleri ile yiyecek içecek ikramı yaparak konuklarını en iyi şekilde ağırlayan Ayşe Arman sözlerine şu şekilde devam etti;

“Burada her hafta benim de röportaj günlerime göre ayarladığımız bir gün, 15 gönüllü ve 5 Gürece’li kadınımız bu masaya oturuyoruz. Gönüllülerimiz daha önceden duyurduğumuz kuruma 200 TL bağışta bulunarak makbuzlarını alıyor ve masaya oturmaya hak kazanıyor.  İki saatlik bir sürede ürettikleri 1 kolyeyi kendilerine hediye ediyoruz. Daha fazla kolye yaptılar ise bu kolyeleri de satış reyonumuzda tekrardan iyilik için satışa çıkartıyoruz. Güreceli 5 kadınımız, bu masaya ücret ödemeden oturup, kolyelerini yapıyorlar. Bu işten keyif alan kadınlar daha sonra gelip “Ben şu kadar kolye yapmak istiyorum.” diyor. ve yaptığı kolyelerin karşılığında bir bedel ödeyerek o kolyeleri de dükkanımızda satılması için sergiliyoruz. Bu tamamen yerel kalkınmayı desteklemek için yapılan bir iyilik projesi.”

Ayşe Arman’ın Kızı Alya’nın da çocuklar için dans atölyesi düzenlediği Sakajeva İyilik Köyü Buluşmaları her hafta bir STK yararına yapılmaya devam edecek. Gürece için yeni projeleri olduğunu da dile getiren Ayşe Arman, önümüzdeki günlerde  “Yerel Kalkınmaya Destek” Projesi kapsamında Bodrum Belediyesi’nin de destekleriyle düzenlenecek olan “İyilik Festivali” için çalışmalara başladığını da sözlerine ekledi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.