TROİA BODRUM’DA HAYAT BULDU

TROİA BODRUM’DA HAYAT BULDU

3660
0
PAYLAŞ
   

İstanbul’lu modacı Çiğdem Karavit, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca 2018’in ‘Troia Yılı’ ilan edilmesinden esinlenerek, hazırladığı kadın- erkek yaz koleksiyonunu Bodrum’da moda tutkunlarına tanıttı. Oyuncu Başak Parlak’ın baş manken olarak podyuma çıktığı defile katılanlar tarafından ayakta alkışlandı.

Moda kariyerine Londra’da başlayan ve İngilizlerin dünyaca ünlü markaları Marks&Spencer, Mothercare, BHS (British Home Stores), DP (Dorothy Perkins), Evans, Etam, Next gibi mağazalar ve İngiliz markalarına hizmet veren Unitax Ltd.Co.’de, Tasarım ve Buyer Asistanlığı yapan, ardından Amsterdam’da Borsumij Textiles b.v. ve Thomas Basic’s b.v. markalarına transfer olarak 5 yıl süreyle burada da görevini sürdüreren Çiğdem Karavit, 6 ayda tasarladığı kadın ve erkek kıyafetlerinden oluşan 2018 yaz koleksiyonunu Milta Bodrum Marina’da bulunan Marina Yacht Club’da düzenlendiği ‘Euphoria Troia’ defilesiyle tanıttı.

Defilede 30 kostüm, 15 manken tarafından tanıtılırken, oyuncu Başak Parlak, defilenin baş mankenliğini yaptı. Gizem Barlak ile Ecem Begüm Yücetan’ın da podyumda yer aldığı defile, beğeni topladı. Defileyi dizi oyuncuları Zeynep Beşerler ve Melike Öcalan’ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 200 kişi izledi.

Tasarımcı Karavit, “2018 yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ve UNESCO tarafından ‘Troia Yılı’ ilan edildiği için Troia temalı bir koleksiyon hazırladım. Modernize ederek, renklendirerek, hikayesini anlatarak, modern bir çizgi ile yapmaya çalıştım. Erkeklerde de renk kullandım. Çok fazla kadında da renk kullandım. Heykelimsi makyajlar yaptık, heykel efektli büstiyerler yaptık. Gladyatörü çağrıştıran günümüzde büstiyerler hazırladım. ‘Helmet’ dediğimiz gladyatör başlıkları, tüylü çanta havasında olan ama esasında kalkan olan aksesuarları tasarladım ve 6 aylık çalışma sonucunda 15 manken arkadaşımla bu defileyi gerçekleştirdik” diyerek defilesini anlattı.

Defilenin sonunda şarkıcı Maya Azucena da, canlı performans ile mankenlere eşlik ederken, Çiğdem Karavit de katkılarından dolayı Marina Yacht Club’ın sahibi Hayriye Öztüzün’e bir teşekkür buketi sundu.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.