TÜRK YAT DÜNYASINDA TYBA İLE YENİ DÖNEM

TÜRK YAT DÜNYASINDA TYBA İLE YENİ DÖNEM

213
0
PAYLAŞ

Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği (TYBA) kuruluşlarından bu yana geçen dönemin değerlendirmesi ve yaklaşan 2. TYBA Yacht Charter Show lansmanı için bir basın toplantısı düzenledi.

LVZZ Hotel Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya TYBA Başkanı Şeref Sevi,  TYBA Başkan Yardımcısı Güneş Aysun ve Yalıkavak Marina Direktörü  Deniz Akaltan katıldı.

Kuruluşlarından bu yana geçen süre içerisinde Dünyanın en büyük buluşmalarından birine ev sahipliği yaptıklarını ifade eden TYBA Başkanı Şeref Sevi, üyelerin tamamının gemi işletme ruhsatlı ve/veya TÜRSAB Belgeli ve/veya gemi-yat acenteliği yapan ve belgeli işletmelerden oluştuğunu belirterek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“Üyelerimizin tamamı yatçılık sektöründe resmi faaliyet gösteren firmaların bir araya gelmesiyle oldukça güçlü bir yapıya sahip olup, merkezi Bodrum olan ama tüm Türkiye’nin firmalarını bir araya getiren bir dernek yapısına sahiptir. Hedefimiz yat sektörünü geliştirmek, korumak ve devlet nezdinde temsil etmek.  
“Beklentilerinizi yüksek tutun: Güvenilir, profesyonel ve kaliteli bir yat tatili deneyimi için TYBA üyelerini seçin.” diyerek tamamen internet sitesi üzerinden iş yapan, adı TÜRSAB’da da çok geçen kaçak acentecilik ve kaçak yatçılık faaliyetlerine engel olmaya çalışmaktayız.”
Şeref Sevi’nin ardından konuşmayı devralan başkan yardımcısı Güneş Aysun da geçtiğimiz sene ilk defa düzenledikleri TYBA Yacht Charter Show’u anlatarak bu yıl yapacakları etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

Basın toplantısının son konuşmacısı olan Yalıkavak Marina Direktörü Deniz Akaltan da,

Deniz Akaltan

The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından “2018-2019 Dünya’nın En İyi Süper Yat Marinası” ödülüne layık görülen Yalıkavak Marina’nın, tüm yaz boyunca ünlü yıldızların sahne alacağı konserlerle misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaya devam edeceği bilgisini verdi.

Misafirlerine lüks ve konforu aynı anda sunan Yalıkavak Marina’da 22 Haziran’da Gloria Gaynor’ın muhteşem sesi ile sezona merhaba diyeceklerini belirten Deniz Akaltan, dünyada milyonlarca albüm satan Gloria Gaynor’ın “Never Can Say Goodbye” turnesi kapsamında Yalıkavak Marina’dan dünyaya Bodrum’un sesini duyuracaklarını da ifade etti.

2. TYBA Yacht Charter Show” 9 – 12 Mayıs 2019 Tarihlerinde Yalıkavak Marina’da!

The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından“2018-2019 Dünya’nın En İyi Süper Yat Marinası” seçilen Yalıkavak Marina, 9 – 12 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleşecek ‘2. TYBA Yacht Charter Show’a ev sahipliği yapıyor. TYBA tarafından düzenlenen ve 4 gün sürecek etkinlikte uluslararası yat kiralama şirketleri, yerli ve yabancı sektör profesyonelleri, yat kaptanları ve mürettebatları bir araya gelecek.

Yalıkavak Marina sponsorluğunda, dünyanın en önemli uluslararası yat kiralama şirketlerinin davet edildiği ve sadece sektör profesyonellerine özel düzenlenen ‘2. TYBA Yacht Charter Show’da bu sene Charter Filosundan yaklaşık 60 lüks yat, Türkiye’den 200’ün, 20 ülkeden de 150’nin üzerinde yabancı brokerin katılımı bekleniyor.

TYBA Charter Show’un bölgenin önemli bir yatçılık etkinliği haline gelmesinde önemli rol oynayan Yalıkavak Marina’nın Direktörü Deniz Akaltan “Yalıkavak Marina olarak 2. TYBA Yacht Charter Show ile yerli ve yabancı yatları ve sektör profesyonellerini geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ağırlayacak olmanın büyük heyecanını yaşıyoruz. Dünyanın en iyi süper yat marinası olarak, böyle bir etkinlikle sezonu açmak gurur verici. Bodrum yarımadasında deniz turizmi için büyük bir önem taşıyan Charter sektörünü destekliyor ve TYBA’nın büyüyerek devam etmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Tüm Yat İşletmecileri, Broker ve Acenteleri Derneği (TYBA), Yat işletmeciliğinde yeni bir dönemin başlaması için, Nisan 2017’de sektörde yer alan şirketlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur.TYBA, Türkiye Yat sektörünü temsil eden ve on yıllardır yat işletmeciliği, brokerlik, yatırımcılık ve acentelik alanlarında önemli birikim ve tecrübeye sahip üyelerden oluşmaktadır. Derneğin 66 şirket üyesi ile 350 teknelik Yat filosunun işletmeciliğini üstlenmektedir.

TYBA HAKKINDA

TYBA Derneği, Yat sektörünün yat imalatçıları, yat sahipleri, broker ve acenteler olarak sektördeki tüm tarafların katılımıyla geliştirilebileceği iddiasıyla, farklı taraflar arasındaki iletişimi ve işbirliğini arttırmayı ve devlet kurumlarına Türkiye’yi yatçılık dünyasının en çekici yerlerinden biri yapmak için rehberlik etmeyi amaçlamaktadır.

 

Yat Turizmi müşterilerinin saygın ve güvenilir bir Yat tatili deneyimi yaşamaları için resmi evrakları tam olan ve Yat piyasasında güvenilir firmaları çatısına alan TYBA Derneği, Türkiye’deki mürettebatlı veya mürettebatsız Ticari Yat filosunun % 100’ünü temsil etmeyi hedeflemektedir.

TYBA,  ticari yatçılığın tüm küresel sektörü için profesyonel hizmet seviyesini artırmak ve Türkiye’yi özel ve ticari yatlar için kiralama, inşa, bakım ve bağlama konularında dünyanın en güvenilir ve tercih edilen yerlerinden biri yapmayı; Uluslararası yat birlikleri ile yakın ilişkiler kurarak Türkiye’nin Dünya yat piyasasında hak ettiği yere gelmesini hedeflemektedir.

 

YALIKAVAK MARİNA HAKKINDA:

The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından “2018-2019 Dünya’nın En İyi Süper Yat Marinası” ödülüne layık görülen yine TYHA tarafından 5 Altın Çapa sahibi Yalıkavak Marina, Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli süper yat marinasıdır. 620 yatı aynı anda ağırlayabilen, hem yat sahiplerine hem de ziyaretçilere dinamik bir yaşam stili ve eşsiz ayrıcalıklar sunan Yalıkavak Marina, konforlu tesisleri ve tecrübeli teknik servisiyle 140 metre uzunluğa kadar olan süper yatlara hizmet vermektedir.

Yalıkavak Marina, 100’den fazla markaya, gurme restoranlara, barlara, kafelere, kulüplere, çeşitli eğlence mekanlarına ve çocuklara özel spor etkinliği imkanı sunan Y-Kidz’e ev sahipliği yapmaktadır.

Yalıkavak Marina markası bünyesinde yer alan Yalıkavak Marina Beach Hotel, Yalıkavak Marina Boutique Hotel ve Spa & Fitness Merkezi yıl boyunca üstün hizmet kalitesiyle ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

 

Dubai, Moskova ve Monaco gibi dünyaca ünlü Yacht Show’larda ülkemizi Yalıkavak Marina, dünyanın 120 ülkesinden gelen misafirlere ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum Yarımadası’nın ve Yalıkavak bölgesinin uluslararası platformlarda tanıtılması için çalışmalar yürüten Yalıkavak Marina’nın misyonu ise güçlü marka kimliği ile Türkiye’yi önümüzdeki yıllarda da en iyi şekilde temsil etmektir.

 

Türkiye’nin en lüks Charter yatları, TYBA Yacht Charter Show’da…

Tüm Yat İşletmecileri, Broker ve Acenteleri Derneği tarafından düzenlenecek olan 2. TYBA Yacht Charter Show ile uluslararası ve ulusal yat Charter firmalarının, yerli ve yabancı teknelerle bir araya gelerek iş hacimlerinin karşılıklı olarak çoğaltılması hedeflenmiştir. Türkiye’deki yatları ve personellerini incelemek, dünya çapındaki yat Charter firmaları, broker firmaları ve yatlarla tanışmak; Yöneticileri, servis sağlayıcıları ve yatırımcıları bir araya getirmek için bu organizasyon mükemmel bir fırsat olacaktır. 9-12 Mayıs tarihlerinde 2’incisi düzenlenecek Show’a 60 lüks yat ile Türkiye’den 200’ün, 20 ülkeden de 150’nin üzerinde yabancı brokerin katılımı beklenmektedir.

Geleneksel olarak inşa edilmiş ve Türkiye dışında da faaliyet gösteren ticari yatlarımız, heyecan verici tatil fırsatları sunarak müşterilere tüm bütçe aralıklarında seyahat deneyimi yaşatmaktadır. Bu fırsatı uluslararası yat işletmecilerine duyurmak ve yerinde göstermek hedefindeyiz. Ayrıca etkinliğimizde sergilenecek, Türk Yat İnşa sektörünün ürettiği guletler ve motoryatlar, gelen broker ve misafirler vasıtası ile dünyaya tekrar tanıtılmış̧ olacaktır.

Etkinlik programı dahilinde “Açılış Gecesi” ve “Gala Yemeği” davetleri, son akşam ise “Crew Party” düzenlenecektir.Organizasyona katılan yatlarda sunulacak Türk mutfağına özgü yemekler, geçen sene çok başarılı geçen yat show’ların olmazsa olmazı,“Şefler Yarışması” ile tüm dünyaya tanıtılacaktır.Ayrıca “Yacht Hop” partileri ile Türk kıyılarındaki yat rotaları ve sektör ile ilgili konuların tartışıldığı seminerler,etkinliğe renk katacaktır.

Uluslararası yatçılık dünyasına önemli bir katkı sağlayan ve bu sene daha yüksek bir katılımla gerçekleştirilecek TYBA Yacht Charter Show, Akdeniz çanağında düzenlenen Barcelona MYBA Charter Show ve Nafplion Mediterranean Charter Show gibi benzer etkinliklerle birlikte dünya yatçılık takvimindeki yerini almıştır.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.