UMUTLAR TÜRKİYE, KAZANAN FİNLANDİYA

UMUTLAR TÜRKİYE, KAZANAN FİNLANDİYA

570
0
PAYLAŞ
 

Bodrum’da bu yıl 8’incisi düzenlenen Miss 7 Continents (7 Kıta Güzellik Yarışması) 2019 Güzellik Yarışması’nda birincilik tacını Finlandiyalı Katariina Juselius taktı.

Bodrum’da her yıl Mayıs ayında gerçekleştirilen yarışmaya 20 ülkeden güzeller katıldı. Türkiye’yi 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Mervenur Nakışçı’nın temsil ettiği yarışmaya Hırvatistan, Kore, Sırbistan, Kazakistan, Finlandiya, Portekiz, Ukrayna, Güney Afrika gibi ülkelerden 20 güzel katıldı.

Oasis Alışveriş, Kültür ve Eğlence Merkezi’nde düzenlenen yarışmayı, alışveriş merkezi ziyaretçiler, ilgiyle izledi. Yarışmaya kendi ülkelerinin bayrakları ve ülkelerine özgü kostümlele çıkan yarışmacılar, daha sonra bikini ve abiye kıyafetlerle kendilerini gösterdiler. Jürinin yaptığı değerlendirmeler sonunda ilk 5 seçilirken, yarışmanın birincilik tacını 24 yaşındaki 1.74m boyundaki Finlandiyalı Katarina Juselius’a Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras taktı.

Yarışmada, Letonya’dan Laine Mezale ikinci, Sibirya’dan Natalia Beliaeva üçüncü, Ermenistan’dan Anush Sahakyan dördüncü, Karadağ’dan Andjela Vukadinoviç ise beşinci seçildi.

İlk beş arasına girenlere taçlarının takılmasının ardından güzeller, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve İSİS Hotel Genel Müdürü Melih Alemdar’ın da katılıyla pasta kestiler. Yarışmada dereceye giren güzeller, 20 Kasım’da Malezya’da düzenlenecek Kainat Güzellik Yarışmasına katılmaya da hak kazandılar.

Anush Sahakyan, Natalia Baliaeva, Melih Alemdar, Katariina Juselius, Ahmet Aras, Laine Mezale, Natalia Beliaeva

Yarışmanın sonunda Türkiye’nin dereceye girmediğini gören bazı vatandaşlar Mervenur Nakışçı’nın ilk 5 güzel arasında olmamasını “Umudumuz vardı ama Finli güzel seçildi.” şeklinde değerlendirdiler.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.