YALIKAVAK’LI KIZLAR TÜRKİYE İKİNCİSİ

YALIKAVAK’LI KIZLAR TÜRKİYE İKİNCİSİ

635
0
PAYLAŞ
 

Bodrum’a geçtiğimiz sezon büyük bir gurur kaynağı olan Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı süper ligde başarıdan başarıya koşarken, Türkiye Bayanlar Süper Gençler Liginde top süren Yalıkavak Spor Kulübü Genç Bayan Takımı da ablalarının izinden giderek, Bodrum Bayrağını zirveye taşıdılar.

Ankara ve Aksaray’da oynanan ilk iki etapta gösterdiği başarıyla Bodrum’u dış sahalarda gururlandıran Yalıkavak Spor Kulübü Genç Bayan Takımı, Türkiye Bayanlar Süper Gençler Ligi 3. Etap karşılaşmaları kapsamında dün kazandıkları İzmir Büyükşehir maçının ardından bugün de Ardeşen Gençlik SK maçını kazanarak, Türkiye İkincisi oldular.

Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen müsabakanın ilk yarısında 21-13 galip olan Denizin Genç Kızları, maçın ikinci yarısında da fırtına gibi eserek, Ardeşen Gençlik Spor maçını 39-26 kazanarak Türkiye İkincisi oldular.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ın da izlediği maçın ardından yapılan ödül töreni ile madalyalarına kavuşan Yalıkavak Spor Kulübü Genç Bayan Takım Kaptanı İlke Yıldız, ikincilik plaketini de Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’dan aldı.

Yalıkavak Eski Belediye Başkanı  Mustafa Saruhan’ın da izlediği ve sporculara madalyalarını taktığı ödül töreninin ardından bir açıklama yapan Yalıkavak Spor Kulüp Başkanı Mehmet Esen Şunları söyledi;

“Bugün yine mutluluktan sevinç gözyaşları döktüğümüz bir gün. Yalıkavak Spor olarak kuruluş amacımızın, hedeflerimizin doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bugün burada canla başla mücadele ettikleri gençler liginde, aldıkları başarılı sonuçlarla Türkiye İkincisi olarak ödüllerini alan bu genç oyuncularımız, yarın süper lig oyuncusu olarak Bodrum Bayrağını yine zirvede dalgalandıracaklar. Antrenöründen oyuncusuna kara büyük bir çalışmanın, azmin, emeğin zaferidir bu. Hepsini tebrik ve takdir ediyorum. Bize güvenen, maddi-manevi desteklerini esirgemeyen herkese binlerce teşekkür ederiz. Bu başarı bizlerin olduğu kadar, onlara da ait.”

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.