YENİ NESİLLER İÇİN YENİ ADRES

YENİ NESİLLER İÇİN YENİ ADRES

1220
0
PAYLAŞ
 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doktor Aybala Akıl, görkemli bir törenle muayenehanesini hizmete açtı. Yedi yıldır Bodrum Acıbadem Hastanesi’nde görev yapmakta olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doktor Aybala Akıl, geçtiğimiz Mart ayından itibaren kendi muayenehanesinde hizmet vermeye başladı.

Temel olarak doğal doğum ve laparoskopik (kapalı) ameliyatlar konusunda uzman olan ve Ortakent Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan muaynehanesi için bir açılış seremonisi düzenleyen Doktor Aybala Akıl’ın muaynehane açılışını Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yaptı. Açılış öncesinde yeni yerini hizmete sokan Dr. Aybala Akıl’a başarılar dileyen Ahmet Aras; “Yaptığınız iş öylesie yüce ki, her aileye ömür boyu unutamayacakları bir armağan veriyorsunuz. Bodrum’un, Türkiye’nin belki dünyanın geleceğine yön verecek yeni nesillerin hayata gelmesine katkı sağlıyorsunuz. Yeni işletmeniz hayırlı ve uğurlu olsun.” diyerek açılış kurdelesini kesti.

Ahmet Aras, Dr. Aybala Zeynep Akıl

Açılışın ardından muayenehanesi hakkında bilgiler veren Dr. Aybala Akıl, şuları söyledi;

“Muayenehane bünyesinde, muayene odası, NST odası, küçük müdahalelerin yapılabilmesinin mümkün olduğu bir müdahale odası bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra, DOA-BODRUM (Doğum Atölyesi – Bodrum) adı verilen bir de stüdyo bulunmaktadır. Hamile yogası ve doğum öncesi veya sonrası eğitimlerin gerçekleştirilebilmesi için planlanmış olan stüdyo ve DOA-BODRUM projesi sayesinde, anne adaylarının, bebeğini dünyaya getirmiş ve büyütmüş annelerin, emziren annelerin bir araya gelmesi, sosyalleşmesini hedefliyoruz. Bodrum’da önemli olan bir eksikliği de bu sayede gidermiş olduğumuzu sanıyorum. DOA-BODRUM’da aynı zamanda, kadın hastalıkları ve sağlığı, doğum ve hamilelik konularında uzman kişilerle eğitimler ve sohbetler de planlanmaktadır.”

DR. AYBALA AKIL KİMDİR?

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan ve Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisası yapan Akıl, laparoskopi eğitimini 1 ay süresince Çukurova Üniversitesi’nde Profesör Mehmet Ali Vardar’dan aldıktan sonra, eğitimine Fransa, Strasbourg, IRCAD / EITS’te Avrupa’da jinekolojik laparoskopi eğitiminde önde gelen isimlerden biri olan Prof Dr Arnaud Wattiez’in kliniğinde ve ayrıca, Belçika’nın Leuven şehrindeki, IRCAD’a bağlı olarak eğitsel faaliyetlerini sürdüren the European Academy of Gynecological Surgery’de yine Prof Wattiez’in yönetiminde devam etmiştir.

Dr Aybala AKIL, doğal bir doğum gerçekleştirmek isteyen anne adaylarına destek olabilmek adına, dünyanın çeşitli ülkelerinde doğal doğumun öncüsü isimlerden doğumla ilgili bir takım eğitimler de almıştır. Bunlardan en önemlisi, Londra’da aldığı Hypnobirthing eğitmenliği eğitimidir. Hypnobirthing, kişinin kendi kendini hipnoz ederek derin gevşeme sağlaması tekniğinin, daha rahat ve kolay bir doğum için kullanılmasıdır. Diğer birisi ise, bebeğin normal doğum esnasında doğru pozisyonu bulabilmesine yardımcı olması için anneye bir takım fiziksel hareketler yaptırılması şeklinde özetlenebilecek bir yöntem olan Spinning Babies eğitimidir.

Dr Aybala AKIL, daha önce de gerçekleştirdiği doğuma hazırlık eğitimlerine muayenehanesindeki DOA-BODRUM çatısı altında devam etmektedir. Doğuma hazırlık eğitimi, anne baba adaylarının birlikte katılacakları bir veya iki günlük atölye çalışmaları şeklinde olup, hamilelik ve doğum süreci ile ilgili teorik bilgilerin yanı sıra, doğuma yönelik nefes çalışmalarını, fiziksel hareket veya egzersizleri, doğum ve doğum sonrası ile ilgili çok yararlı bilgileri içermektedir. Dr Aybala AKIL, herkesin katılımına açık olan bu doğuma hazırlık atölyesi çalışmalarıyla, Hypnobirthing ve Spinning Babies eğitimlerinden aldığı bilgileri harmanlayarak, anne adaylarının doğum yolunda endişe ve korkularından arınmalarına, kolay ve keyifli bir doğum tecrübesi yaşamalarına yardımcı olmaya çalışmaktadır.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.