Yeşil çimde “Mor” ile dikkat çektiler

Yeşil çimde “Mor” ile dikkat çektiler

1730
0
PAYLAŞ
 

Bodrum’un en aktif spor kulüplerinden biri olan, Golf Sporuna dikkat çekerek gelişmesi için zaman zaman sosyal farkındalık yaratan turnuvalar düzenleyen Bodrum Golf Kulübü, geçtiğimiz gün yine sosyal farkındalığa dikkat çeken bir turnuvaya ev sahipliği yaptı. Yaklaşan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 6. kez yapılan “Dünya Kadınlar Günü Golf Turnuvası” Bodrum ve Muğla’nın yanı sıra, İstanbul, Ankara ve İzmir’den 70 sporcunun katılımıyla oldukça renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Ortakent’de yer alan Bodrum Golf Kulübü’nde düzenlenen turnuva hakkında basın mensuplarına açıklama yapan Bodrum Golf Kulübü Genel Müdürü Caner Tuna, “Önümüzdeki yıllarda da kadınlarla coşkulu şekilde bu turnuvayı devam ettirmeyi umuyoruz. Kadınlarımızın dayanışması bizi çok mutlu ediyor. Spor için bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tür etkinlikleri sosyal sorumluluk içerisinde yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Şiddetli rüzgar ve olumsuz hava koşullarına rağmen devam eden turnuvaya katılan 70 kadın golf oyuncusu, günün anlam ve önemine dikkat çekmek için mor renkli kıyafetlerle golf oynadılar. Turnuva kapsamında bir de sosyal sorumluluk projesi hayata geçirdiklerini belirten Bodrum Golf Kulübü Kadınlar Kaptanı Oya Dağlı, kadın oyuncular için Mor Çatı derneğinden ürünler aldıklarını ve derneğe katkıda bulunduklarını ifade etti. Bunun yanı sıra, Bitlis’in bir köy okuluna kitap bağışı yapmak için de girişimde bulunduklarını belirten kaptan Dağlı, her oyuncudan gelen kitap bağışlarını da Bitlis’e yollayacakları bilgisini verdi.

 

Turnuva sonunda The Marmara Hotel ev sahipliğinde gerçekleşen ödül töreni gecesinde dereceye girenlere ödülleri verildi. Kulüp genel müdürü Caner Tuna tarafından sunumu yapılan gecede katılımcılara ödüllerini veren Mehmet Kocadon, eşi Hülya Kocadon’un da katıldığı turnuvanın önemine değindi. Daha sonra Kadınlar A Kategorisi birincisi Gülay Dora’ya ödülünü takdim eden Başkan Kocadon, Bodrum Sağlık Vakfı’ndan temin edilen ödüllere de dikkat çekerek, “Bodrum Golf Kulübü’ne her alanda yarattığı fark, gerek Bodrum, gerek Türkiye genelinde sağladıkları yardımlaşma için huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bodrum’un marka olması hepimizin gücüyle gerçekleşiyor. Bu başarı hepimizin başarısıdır.” diyerek duygularını dile getirdi.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.