BODRUM’UN EN “ÇAĞDAŞ” ORGANİZASYONU

BODRUM’UN EN “ÇAĞDAŞ” ORGANİZASYONU

3724
0
PAYLAŞ

Bodrum’un ilk yarı maratonu olarak 5-6-7 Ekim 2018 tarihinde  gerçekleşecek olan Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu sürprizlerle geliyor.

Çağdaş Holding sponsorluğunda ve Bodrum Belediyesi destekleriyle Kımız Bodrum Organizasyon A.Ş. tarafından bu yıl birincisi düzenlenecek olan Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu için hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Bir yarış olmasının haricinde 3 gün sürecek olan bir spor festivali havasında geçmesi için çalışılan yarı maratonda yarışçılar 21k, 10k ve 5k parkurlarda yarışırken, “Takımlar Yarışıyor” ve “Minik Mandalinalar Koşuyor” etaplarıyla Bodrum’da spor turizmine yeni bir soluk getirerek, her yaştan ve düzeyden koşu severleri Bodrum’a getirmeyi hedefliyor.

Tüm dünyada yükselişte olan spor turizmi aracılığıyla, Bodrum’a sürekliliği olan bir spor festivali kazandırılıp, etki çevresine sosyal sorumluluk anlayışını da katarak, Bodrum’a deniz, kum, güneş ve gece hayatı dışında spor olgusu ile yeni bir algının kazandırılması için çaba gösterdiklerini belirten organizatörler, Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu’nun mottosu olan “Adım At”  ile sadece koşmayı hedeflemediklerini, insanların günlük yaşantılarında kendileri ve çevreleri için attığı  güzel adımları, hedeflerini ve geleceğe olan umutları ifade ettiğini belirtti.

Organizasyon Komitesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu, yarattığı iki farklı sosyal sorumluluk projesini, kayıtlı sporcuları ile birlikte gerçekleştirecektir. Madalyalarımız ve Çantalarımız Bodrum Sağlık Vakfı bünyesindeki çocuklarımız tarafından, Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu için özel olarak tasarlanacak ve  üretilecek , aynı zamanda Bodrum Geçici Hayvan Barınakları iş birliği ile, yapacağımız her kayıt için, hem sokak hayvanlarına destek olacak ve hem de mama kampanyası yürütüyor olacağız.

Türkiye’nin St.Tropez’i diye nitelendirilip modern kalıplara sığdırılarak anlatılsa da doğal dokusunu ve kültürünü her şeye rağmen koruyan, nostaljiyle modern hayatın, köy hayatıyla teknolojinin uyum içinde birleştiği Bodrum’da parkurlar büyük bir titizlikle belirlendi. Engin Çetinay’ın proje direktörlüğünde, Running Academy – Özgür Tetik&Tuğba Tetik sportif direktörlüğünde ve  Ankarunning kurucu kaptanı Çağrı ünal ‘ın destekleri ile organizasyonun her adımı detayları ile planlandı. Bodrunners ve Ankarunning koşu gruplarının sportif partner olarak destek vereceği bu yarışta, keyifli bir koşu için yapılan hazırlıklar ile  yarışmacılar, tarihin farklı dönemlerine tanıklık ederken begonvil nakışlı, mavi çerçeveli, beyaz evlerini; denize açılan dar sokaklarını; rüzgâra karşı vakur bir duruş sergileyen yel değirmenlerini; neredeyse dört mevsim dalında duran limonlarını; kokusu başka, tadı bambaşka mandalinalarını; sarı kızlarını, kedi köpek bir arada uyuyan sokak hayvanlarını; guletlerini de selamlayıp bitiş çizgisine ulaşacak. Daha güncel bilgi ve detaylar için www.bodrumyarimaratonu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.”

Etkinlik açısından  oldukça zengin bir yarış organizasyonu gerçekleştirmek için çalışan ve programlayan Kımız Bodrum Organizasyon’un yaptığı yarış ve etkinlikler şu şekilde sıralanıyor;

ETKİNLİK PROGRAMI

5 EKİM CUMA
Fuar
Kayıt ve Yarış Kitlerinin Dağıtımı
Technogym Club Catamaran
Spor Festivali

6 EKİM CUMARTESİ
Kayıt ve Yarış Kitlerinin Dağıtımı
Emine Başarır ile Yogalates
Minik Mandalinalar Koşuyor
Spor Söyleşileri
#BeatBodrum Ritmi Hisset 4K
Yarış Brifingi
Sadece Makarna Partisi Değil
Konser & Dj Performans

7 EKİM PAZAR
21K / 10K / 5K Start
Konser & Dj Performans
Ödül Töreni
Finisher Party Mandalin Sound

YARIŞLAR

  • HALIKARNASSOS YARI MARATON 21K
  • KARIA 10K PARKURU
  • MYNDOS 5K PARKURU
  • TAKIMLAR YARIŞIYOR
  • MİNİK MANDALİNALAR KOŞUYOR

21K PARKURU

Bodrum Meydanı – Marina – Myndos Kapısı – Gümbet Sahili –  Bitez Bahçe Arası –  Bitez Köy İçi – Konacık – Antik Tiyatro – Kumbahçe Sahili – Paşa Tarlası – Bodrum Yolcu Limanı – Artemis Caddesi -Atatürk Caddesi – Bodrum Meydanı

 

10K PARKURU

Bodrum Meydanı – Marina – Myndos Kapısı – Antik Tiyatro – Bodrum Kalesi (manzara) – Artemis Caddesi (Eski Bodrum) – Kumbahçe – Bodrum Limanı – Barlar Sokağı – Bodrum Meydanı

 

5K PARKURU

Bodrum Meydanı – Marina – Myndos Kapısı – Antik Tiyatro – Bodrum Kalesi (manzara) – Bodrum Meydanı

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.