DSİ HATTI 1897’İNCİ KEZ PATLADI, KAMYONU YUTTU!

DSİ HATTI 1897’İNCİ KEZ PATLADI, KAMYONU YUTTU!

2048
0
PAYLAŞ

Dünya’nın ve ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da DSİ hattı yine patladı.

Bugüne kadar defalarca patlayan ve “Bodrum’un 40 yıllık su sorununu çözdük” sloganı ile yapılan, ancak kullanılan hatalı malzeme nedeniyle yapıldığı günden bu yana halkı ve yerel yönetimleri zor durumda bırakan DSİ hatları patlamaya devam ediyor.

 

Hep patlak sonrasında çevreye ve vatandaşlara zor anlar yaşatan ve bugüne kadar 1897 patlak ile yaklaşık 4.5 milyon metreküp su kaybına, 30 milyon TL kamu zararına yol açan Hattın son patlağı, Bitez mahallesi Atatürk Bulvarı’nda ana isale hattında meydana geldi.

Sabah saatlerinde sızan su ile ilk sinyallerini veren hattın sızdırdığı su vatandalar tarafından fark edilerek gerekli mercilere haber vermesiyle ekiplerin gelmesi arasında geçen sürede yoldan geçen bir kamyon, patlak nedeni ile açılan çukura düşmesine neden oldu. Çukura düşen kamyonda şans eseri  bir can kaybı olmazken, vatandaşlar kamyondaki vatandaşları güçlükle çıkartabildiler.

 

Patlak nedeni ile 24-36 saat su kesintisi yaşanacak olmasının yanında son dönemlerde yağışsız geçen ve aldığı göç ile daha fazla su tüketimi yapılan Bodrum’da yazın susuzluk yaşanması ihtimali giderek artıyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.