PEDOFİL SUÇ ÖRGÜTÜNDE KİMLER YARGILANACAK_

PEDOFİL SUÇ ÖRGÜTÜNDE KİMLER YARGILANACAK_

30360
0
PAYLAŞ

Geçen yıl bu zamanlarda, ‘’Mesele Sadece Pedofil Milyarder Değil Sen Daha Anlamadın Mı?’’ başlıklı bir yazı yazmıştım. Bu yazıda; A.B.D’deki bir hapishanede intihar eden bir hükümlünün intiharından sonra ortaya serilen hukuk ayıpları ile dolu bir hikayeden bahsetmiştim. Yazıda en çok üzerinde durduğum nokta; böyle hukuk ayıplarının toplumda ve en çok da mağdurlarda bir öğrenilmiş çaresizlik yarattığı ve bu yüzden hukuk sistemine inancı kalmayan bir çoğunluktan oluşan toplumda hiç kimsenin adaleti yasal yollardan aramayacağını ve bunun da çok sıkıntılı sonuçlara yol açacağını yazmıştım.

Bu intihar eden tutuklunun yakın arkadaşları A.B.D başkanları, prensler, aktörler, dünyanın en yüksek hacimli yatırımcıları ve tutuklu kişi, yakın çevresi ile  birlikte pedofili de içeren bir suç odaklı ponzi sistemi kurmuş. Bu pedofil içerikli fuhuş çetesinin başında işte bu hapishanede intihar eden kişi var. Öyle bir suç sistemi kurulmuş ki; dönemin eyalet savcısı ile A.B.D hukuk sisteminde hiç yapılmamış bir  anlaşma yaparak; suçların üzeri ysal yollarla yıllarca örtülmüş. Gazeteciler, polisler, tehdit, şantaj ve para ile veya başka menfaatlerle susturulmuş. Tüm bunları yaşayan mağdurlar da mağduriyetlerinin üzerine bir de hukuk sisteminden silleyi yediklerinden; yıllarca sessiz kalmak zorunda kalmışlar. İşte tam olarak bu noktada; mağdur, haksızlığa uğrayan kişilerin nasılsa mağduriyetinin giderilmeyeceğine olan inanışlarının sonucu da, hukuksuzlukların oranı ve hacminin artarak devam etmesidir. Mağdurlar, mağduriyetlerinin giderilmeyeceğine inanmaya başladıklarında, mağdur edenlerin gücü artar.

Sonradan, hüküm giyen ve bu pedofil odaklıların bir üyesi olduğu fuhuş çetesi liderinin intiharı ile bambaşka bir sayfa açıldı ve zamanında, usulsüz bir anlaşma ile suçları örtbas eden dönemin Eyalet Başsavcısı, Çalışma Bakanı olduktan sonra olayların patlak vermesi ile istifa etmek zorunda kaldı.  Çünkü hukuk sisteminde örtbas edilen olaylar; intihar sonrasında ortaya çıktı. Adalet geç de olsa yerini buldu. Gerçi mağdurlar; intihar eden ve davası devam eden sanık ile yüzleşemeyecekleri için adaletin yerini bulamadığını düşünüyorlar. Sanıkla yargı önünde yüzleşmelerini yıllarca erteleten, hukuk sistemini işlevsiz hale getiren dönemin (sonradan çalışma bakanı olan ve olayların sonunda istifa eden) eyalet başsavcısı gibi A.B.D hukuk sisteminin elemanlarını suçluyorlar.

Şimdi ise; yıllarca bu suç örgütünün suçlarını saklayan, saklamaya yardım ve yataklık eden kimselere de dava açılması gündeme geldi. Zira bu pedofilin sağ kolu; İngiltere’de bir medya patronunun kızı olan ve suç şebekesinin güçlü insanları bulan ve çeteye dahil eden ayağı olan kişi de A.B.D’de tutuklandı. Bu hukuki süreç ve suçlama zincirinin nereye ulaşacağı tüm dünya kamuoyunca takip ediliyor. Çünkü kim kimi ele verecek, başka kimleri bu suç çetesine dahil olmuşlar, tüm dünya kamuoyu merak ediyor. Tüm bunların sonucunun önemi ise; dünyada çok güçlü bilinen ve bu gücüne dayanarak uzun süreler yargıdan sıyrılanların da, bir gün illaki  adaletin terazisinde tartılacaklarının ibretle görülmesidir. İşte bu; mağdurlar ve haksızlığa uğrayanlara güç ve umut verir. İşte bu ibret ile başkaca mağduriyetler yaratacakların bir nebze suç işlemelerini engelleyen bir el olur. Ülkemizde de bu ibretlik durumların görüleceği günleri umutla bekliyoruz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.