TED BODRUM KOLEJİ’NE 10. YIL ARMAĞANI “SEVGİ AĞACI”

TED BODRUM KOLEJİ’NE 10. YIL ARMAĞANI “SEVGİ AĞACI”

431
0
PAYLAŞ

 

Ünlü Ressam, Heykeltraş, Grafiker Şinasi Bozatlı “Sevgi Ağacı” ismini verdiği soyut heykel çalışmasını TED Bodrum Koleji’nin 10. yılı nedeniyle okulun öğrencilerine hediye etti.

Heykelin açılış törenine TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken, Okul Aile Birliği Başkanı Orkun Ernalbant, okul yöneticileri, öğrenciler ve veliler katıldı. Kurdeleyi TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken ile Sanatçı Şinasi Bozatlı birlikte kesti.

Aynı zamanda bir TED Bodrum Koleji velisi olan sanatçı açılış sonrası konferans salonunda öğrencilerle buluştu. Eserinin doğa katliamına ve çıkan yangınlara öğrencilerin ve gençlerin dikkatini çekmek ve farkındalık yaratmak amaçlı yapılan bir heykel olduğunu belirten Şinasi Bozatlı, birbirinden farklı coğrafyalara sahip ülkelere ait kültürel ve sanatsal birikimlerini paylaşan, dünyada kalıcı, nitelikli, sanata uluslararası bakışı olan ,çağdaş yapıtlar kazandırmanın önemine de değindi.

Sanatçı Şinasi Bozatlı’nın eserleri Avusturya, Türkiye, ABD, Güney Afrika Cumhuriyeti, Almanya, Fransa, Hollanda, Japonya, Polonya, İtalya, Malta ve Güney Kore’de özel ve resmi koleksiyonlar ve vakıflar dışında Avusturya Merkez Bankasi Koleksiyonu, Avusturya Cumhuriyeti Başbakanlık Özel Koleksiyonu, Viyana Eyaleti Devlet Koleksiyonu, Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı, Resim Heykel Müzesi, Burgenland Eyaleti Devlet Koleksiyonu, Asagi Avusturya Eyaleti Devlet Koleksiyonu’nda yer alıyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.