Doğal Dondurma Sadece Türkbükü’nde Yenir

Doğal Dondurma Sadece Türkbükü’nde Yenir

5222
0
PAYLAŞ

Bodrum’a gelen ve bilen herkesin mutlaka en az bir kez uğradığı, bilmeyenlerin de kesinlikle uğrayıp, doğal dondurmanın gerçekten nasıl bir rengi, nasıl bir tadı olduğunu öğrenmesi gereken bir dondurmacı “Türkbükü Doğal Dondurma”.  Erkan Altay ve ailesinin 1986 yılından bu yana işlettiği, Bodrum’un en güzide koylarından Türkbükü’nün girişinde yer alan, görüntüsü küçük ama sattığı sağlıklı ve lezzetli dondurma nedeniyle önünde büyük kuyrukların oluştuğu, Türkbükü Doğal Dondurma, yüzlerce kişinin akşamları akın ettiği sadece en lezzetli ve doğal dondurmayı yemek için ünlü ünsüz ayrımı gözetmeksizin, uzun süreler beklediği bir dondurmacı olarak adeta literatüre geçmiş. Tamamı doğal özlerden üretilmiş olan sorbeler, içerisinde kaliteli ürünler, salep ve süt kullanılan dondurmalarıyla fark yaratan Türkbükü Doğal Dondurmanın sahibi Erkan Altay, “Türkbükü Doğal Dondurmayı herkesin mutlaka tatmasını istiyoruz. Bizim ürettiğimiz doğallıkta üretim yapan bir başka dondurmacı yok. Mesela soruyorlar bize “Neden Limon sarı değil?” diye. Çünkü limonun kabuğu sarıdır. Kendi özü sarı değildir. Dondurmalarımızda asla bir katkı maddesi bulamazsınız. Dondurmalarımızda glikoz şurubu, krema, gıda boyası gibi katkı maddeleri kullanmadığımız gibi, tamamı meyvelerin kendi özleri ile imal ettiğimiz sorbeler ve eski usül yöntemlerle sadece salep, şeker ve süt ile yaptığımız dondurma çeşitlerimizle zengin dondurma seçeneklerimizi müşterilerimizin deneyimine sunuyoruz. Bugün herkese karşı iddialıyım. Yapana da, doğal dondurma yedim diyenlere de. Gelip bir kez bizden yemeliler. O zaman bizim farkımızı anlayacaklar. Benden daha iyi dondurma yapabilirler, ama benden daha doğal dondurma yapamazlar. Bu konuda da iddialıyım. ” diyor.

8b07a404-cd65-40df-81e0-34d10d36c587

Sade, Kakao, Sakız, Balbadem, Karamel, Bisküvi, Tahin, Furitti, Antep Fıstık, Ceviz, Beyaz Çikolata, Bitter Çikolata, Hindistan Cevizi, Yoğurt, Kakule, Tiramisu,  Diyet Kakao, Diyet Sade, Diyet Sakız, Diyet Karadut, Diyet Çikolata, Diyet Mandalina, Diyet Çilek, Nane, Vanilya, Kestane, Hurma, Zencefil, Limon, Mandalina, Karadut, Kavun, Nar, Çilek, Ada Çayı, Karpuz, Muz, Şeftali, İncir, Kaktüs Meyvesi, Kayısı, Vişne, Böğürtlen, Franbuaz, Keçi Boynuzu, Türk Kahvesi, Kırmızı Erik, Fındık, Haşhaşlı, Oreo Büskivili, Tarçınlı gibi çeşitlerle toplam 55 çeşit ürün ile bu yaza yeniden damgasını vuracaklarını belirten Erkan Altay, dondurmada sınırsız lezzet katabileceklerini söylerken, “Ürettiğimiz her şeyi en doğal haliyle tezgahımızdan müşterimize sunuyoruz. O nedenle özellikle sorbelerden alanlar meyve yemiş gibi hissediyorlar.” Diyor.

IMG_8967Bir Arnavut ustadan yıllar önce öğrendiği dondurma üretimine, bilgi, emek ve kaliteli destek ürünleri kullandığını belirten Erkan Altay, Üretimlerini arttırmak için iki yeni makine ve depolama için 2 büyük soğuk hava deposu aldıklarını da belirtti. Altay, dondurmalarının sağlıklı olduğunu belirterek, kilosuna dikkat edenlerin ve diyet yapanların, gönül rahatlığıyla dondurmalarından diledikleri kadar yiyebileceklerini  söyleyip, “Adı gibi kendisi de doğal olan bu dondurmanın tadını bir yiyen bilir. O nedenle bir gün yolunuz Türkbükü’ne düşerse bizden bir kez dondurma yiyin. O zaman Türkbükü Doğal Dondurrma’nın farkını siz de anlayacaksınız. “ diyerek, sizleri keyifli bir atmosferde, lezzetli ve sağlıklı bir dondurma yemeye çağırıyor.

Erkan Altay
Erkan Altay

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.