1. ULUSLARARASI BODRUM TİYATRO FESTİVALİ’ne MERHABA

1. ULUSLARARASI BODRUM TİYATRO FESTİVALİ’ne MERHABA

483
0
PAYLAŞ

Bodrum’da bir başka Kasım başka bir Bodrum yaşıyoruz. 1. Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali (BOTİF), tüm renkleriyle Bodrumlulara “Merhaba” dedi! 

1. Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali, İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın “Deli Dumrul” oyunu ile başladı. Oyun öncesinde gerçekleşen açılış töreninde Onur Ödülleri Seçkin Selvi, Dikmen Gürün, Haldun Dormen ve Yücel Erten’e verilirken, törene katılamayan Gürün’ün ödülü Seçkin Selvi’ye, Dormen’in ödülü ise Mustafa Alabora’ya takdim edildi.

Halikarnas Balıkçısı’nın ölümünün 50. yılında ünlü yazarın “Mavi Sürgün”ü STS Okul gemisi ile denize açılan konuklar Deniz Çakır ve Mustafa Alabora’nın sesinden Mavi Sürgün’ü dinledi.

5 Kasım Pazar günü Bodrum Kalesi’ni ardında bırakarak gün batımına yelken açan Festivalin yüzen sahnesi STS Bodrum’da Mustafa Alabora ve Deniz Çakır, “Mavi Sürgün”den bölümler okudu. Gün batımıyla Halikarnas Balıkçısı’nın “Mavi Sürgün”ü Jehan Barbur’un eşsiz sesinden şarkılarla kıyıya döndü. 

Festivalin en özel projesi STS Okul Gemisi’nde Jehan Barbur konukları karşılıyor.

BU PROGRAMI KAÇIRMAYIN!

Övül Avkıran ve Mustafa Avkıran’ın eş sanat yönetmenliğinde düzenlenen 1. Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali 7 Kasım’da Donkişot Tiyatro’nun “Gelin Tanış Olalım” adlı prodüksiyonunu ağırlayacak.  8 Kasım’da Almanya’dan Sema Moritz’in “Efsane Hanımlar” konseri Bodrumlu sanatseverlerle buluşacak. Dilek Türkan ve Oğuzhan Balcı’nın Muğla Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’yla birlikte vereceği “Şarkıların Cumhuriyeti” konseri ise 10 Kasım’da Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde ücretsiz olacak gerçekleştirilecek.

KIŞ MEVSİMİNDE DEVAM EDECEK ETKİNLİKLER

Program kapsamındaki bazı etkinliklerin, Inspera Bodrum’da yaşanan teknik bir arıza nedeniyle önümüzdeki aylara kaydırıldığı 1. Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali, böylece bütün bir kış boyunca Inspera Bodrum içerisinde varlığını sürdürecek. Bedirhan Dehmen & MTDist’in “BİZ”, Faraza Tiyatro’nun “Misket”, Tiyatro D22’nin “Hakikat, Elbet Bir Gün”, BAM İstanbul’un “Istırap Korosu”, Şirin Aktemur’un “Hasret”, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun “Hayal Satıcısı”, Interkulturell-Aktiv e.V.’nin “NSU – Kurbanlar Arasında Almanlar da Var”, Theater Antract’ın “Tut Bırak” ve Platform 0090’ın “Gılgamış” adlı prodüksiyonları; Cem Yıldız’ın “Ben Uçarım Gökler Uçar”, Renan Bilek’in “Aranjmanlar-Öyküleriyle Şarkılar”, Nuri Harun Ateş’in “Das Cabaret” ve Sokrates Sinopoulos ile Derya Türkan’ın Türkiye – Yunanistan ortak yapımı İstanbul’dan Mektup” konserleri; Arrangement Provisoire’ın Fransa-Brezilya ortak yapımı “Beyaz” adlı çağdaş dans gösterisi; Evren Erbatur’un “Sorularımdan Korkmayın Ben Sadece Bir Dramaturgum” adlı performansı ile Emre Kınay ve Çiğdem Gürel’in sahne alacağı partinin tarihleri önümüzdeki günlerde belli olacak.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.