Başka Bir Bodrum Mümkün

Başka Bir Bodrum Mümkün

1223
0
PAYLAŞ

“Başka Bir Bodrum Mümkün!” sloganıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali’nin (BOTİF) yerel basın toplantısı Bodrum Belediye Başkan Vekili Mustafa Coşkun, festivalin eş sanat yönetmenleri Övül Avkıran ve Mustafa Avkıran, festival koordinatörleri Senem Öncüler Çetin ve Ümit Çetin, BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz, BOSAV CEO’su Süleyman Uysal, festivalin yönetim kurulu üyesi Koza Tamdoğan ve Inspera Bodrum adına Mert Osman Can’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Bodrum Belediyesi’nin Başkan Vekili Mustafa Coşkun konuşmasında Bodrum Belediyesi’nin her zaman çağdaş ve yenilikçi bir yaklaşımla katkı sunan tüm etkinlik ve organizasyonlara kucak açmakta olduğunu söyleyerek  Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali’nde, “Bodrum APP” kullanıcılarına özel yüzde 35 indirim uygulanacağı haberini verdi. 

Festivalin eş sanat yönetmenlerinden Övül Avkıran “Müziğin, dansın, teknolojinin, tiyatronun birbirinin içinden geçtiği, yeni kodların yazıldığı zamanlardayız, 12 ay yaşayan, büyük göç alan Bodrum için de “Zamanı geldi” diye düşündük” diye konuşan ve Festivalin çıkış hikayesini anlatan  Övül Avkıran, festival programındaki bazı etkinliklerin önümüzdeki aylara yayılacağını ve böylece festivalin Inspera Bodrum içerisinde bütün bir kış varlığını sürdüreceğini müjdeledi.  

BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz,  “Tiktok’a, instagram story’lerine bakmayı bırakın, tiyatroya gelin” diye konuştu.

BOSAV CEO’su Süleyman Uysal, Bodrum Cup ile kazanılan know-how’ı Bodrum’a değer katacak festivaller için kullanmaya devam edeceklerini söyleyerek gönülden verilen emek ve desteklerin kıymetine vurgu yaptı. 

Festivalin açılışını, 3 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’de Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği Sahnesi’nde sahneleyecekleri “Deli Dumrul” oyunuyla İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yapacak.

Cumhuriyetimizin 100. yılında, bu toprakların yüzyıllık zenginliğini çağdaş danstan performatif sunuma, dans tiyatrosundan konserlere ve müzikli edebiyat okumalarına uzanan 3-16 Kasım tarihleri arasındaki 1. Bodrum Tiyatro Festivali’nin biletleri  Biletinialda!

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.