Beklenen vasiyet açıklandı

Beklenen vasiyet açıklandı

3189
0
PAYLAŞ

Türk sinemasının efsane yönetmenlerinden Memduh Ün’ün vasiyeti, Bodrum Adliyesi II. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde taraflara okundu.

fatma-girik
Fatma Girik

Sinema sanatçısı Fatma Girik, 56 yıllık hayat arkadaşının vasiyetini Ün’ün diğer varisleri ile birlikte dinledi. 95 yaşında vefat eden ve Bodrum’da defnedilen Memduh Ün’ün hayat arkadaşı Fatma Girik’e kitaplarını ve kişisel bilgisayarını bıraktığı öğrenildi. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde vasiyetin açılma davasına katılan Fatma Girik, mahkeme çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Ün’ün kitaplarını Mimar Sinan Üniversitesi’ne bağışladığını, bilgisayarını ise okula giden bir çocuğa verdiğini söyledi. Girik, “Hem kitapları ve hem de evde kullandığı bilgisayarını bana bağışlamış. Vasiyetname açılınca öğrendik. Ben o kitapları kolileyerek Mimar Sinan Üniversitesi’nden bir profesör Alev hanım var o geldi, onla aldık okula bağışladık. Bilgisayarını okula giden bir çocuğa bağışladık. Kıyafetlerini ve diğer eşyalarını torunu ve daha başka ihtiyacı olan insanların hepsine dağıttık” diye konuştu.

Girik’in avukatı Hüsnü Özçetin de dava ile ilgili olarak şunları söyledi: “Memduh Ün’ün bıraktığı vasiyetin açılması davasyıdı. Kimse itiraz etmedi. Yakınları, arkadaşları ve dostlarına çeşitli şeyler bıraktı. Miras içinde bir miktar para ve kitaplar var. Manevi bırakıtların gereğini Fatma Girik yaptı” dedi. Ünlü yönetmen Memduh Ün’ün vasileri arasında Fatma Girik’le birlikte oğlu ve kızı Murat ve Sevda Ün, Aynur Gültekin, Hüseyin Ünlü ve Ahu Turanlı’nın da olduğu öğrenildi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.