BERKALP TURPER İLK SERGİSİ İLE ZİYARETÇİLERİ BÜYÜLEDİ

BERKALP TURPER İLK SERGİSİ İLE ZİYARETÇİLERİ BÜYÜLEDİ

1102
0
PAYLAŞ

 

Bodrum’da yaşayan 15 yaşındaki Berkalp Turper, “Dört Mevsim Fotoğraf Sergisi” ve “Akdeniz İklimi 3 Timelapse Kısa Film” gösterimini Bodrum Belediyesi’nin desteğiyle hayata geçirdi.

Geçtiğimiz gün Artemisia Sergi Salonu’nda çok sayda davetlinin katılımıyla gerçekleşen açılışta sergisinin hedeflerini ve çekim tekniklerini anlatan genç yetenek Berkap Turper, konuşmasında iklim değişimine de dikkat çekti. Daha sonra dört mevsim Bodrum’un hava durumu çekimleri ile oluşturduğu serinin son bölümü olan ve timelapse olarak kurgulanan “Akdeniz İklimi 3” kısa film çalışmasını ziyaretçiler ile buluşturdu.

Fotoğrafçılar ve ressamların yoğun ilgi gösterdiği, İzleyen herkesin büyük beğenisini toplayan Berkalp Turper’in Bodrum’un dört mevsimini yansıtan, fotoğraf karelerinden oluşan  “Dört Mevsim Bodrum Fotoğraf Sergisi”, Artemisia Sergi Salonu’nda 30 Aralık tarihine kadar sergilenecek.

Turper’in bir buçuk yıl boyunca çektiği Bodrum’un hava değişimlerini yansıtan fotoğraflarından oluşan Akdeniz İklimi 3 kısa filmini timelapse olarak kurguladı. Bodrum’un farklı beldelerinde çekilen ve hava konusunu ele alan 9 dakikalık film aynı zamanda iklim değişikliğini de dikkat çekiyor.

İyi Seyirler;

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.