BODRUM CUP’TA BÜYÜK ÖDÜL “SONSUZ SÜTUN”

BODRUM CUP’TA BÜYÜK ÖDÜL “SONSUZ SÜTUN”

2280
0
PAYLAŞ

Her yıl yerli ve yabancı binlerce deniz meraklısını ekim ayında Bodrum’da bir araya getiren American Hospital The Bodrum Cup’ın bu yılki programı belli oldu. Yalıkavak Marina’nın ana sponsorluğunda 31.’si düzenlenen American Hospital The Bodrum Cup’ta 5 muhteşem yarış etabı ve çeşitli etkinlikler, 180’den fazla tekneyi, 1.500’den fazla denizciyi ve 10.000’in üzerinde katılımcıyı bekliyor.

 American Hospital The Bodrum Cup, bu yıl kazananına anlamlı bir ödül takdim edecek. Yarışların birincisi, Anıtkabir’in ve İsveç Parlamentosu’nun rölyeflerini yapan, dünyaca ünlü heykeltıraş İlhan Koman’ın Sonsuz Sütun eserinden esinlenerek yapılan ödülün sahibi olacak.

American Hospital The Bodrum Cup’ın bu yılki programında yarışların yanı sıra bölgenin en lezzetli yemek yarışması Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması da yer alıyor. 24 Ekim Perşembe günü, Metro Etabı’nın ardından düzenlenecek olan yarışmada, uzun yıllardan bu yana Mavi Yolculuk seferlerine çıkan denizcilerin keşfettiği benzersiz lezzetlerin gizli tarifleri açığa çıkacak.

American Hospital The Bodrum Cup, bu yıl dünyaca ünlü heykeltıraş İlhan Koman’ın eserlerini 1905’te İsveç’te yapılan 114 yıllık gemisi Hulda’nın içinde ilk defa Bodrum’da sergileyecek. Bu yüzen sergi, 10.00-20.00 saatleri arasında halka açık ve ücretsiz olacak. Ayrıca Hulda, American Hospital The Bodrum Cup’ın gittiği tüm yerlere teknelerle birlikte hareket ederek sanat esintisini tüm Bodrum’da estirecek. Hulda, serginin yanı sıra 22 Ekim 2019 Salı günü gerçekleşecek olan Mimar Nevzat Sayın söyleşisi gibi farklı etkinliklere de ev sahipliği yapacak.

American Hospital The Bodrum Cup, her yıl olduğu gibi sosyal sorumluluk çalışmalarına devam ediyor. Bodrum Sağlık Vakfı Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören çocukların bayrak boyama etkinliğinde çocukların boyadıkları bayraklar yarış sırasında yatlara asılıyor ve yarış boyunca yatlarda dalgalandırılıyor. Öğrenciler aynı zamanda etkinlikte misafir edilerek yarış deneyimini yaşıyor.

American Hospital The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, “30 yıl boyunca sürdürdüğümüz bir anlayış var: The Bodrum Cup, bir yelken yarışından çok daha fazlası. Bodrumlu gençler olarak çıktığımız bu yolda çok anlamlı destekler aldık. American Hospital The Bodrum Cup, bu destekler sayesinde sadece bu ülkenin değil, Avrupa’nın en büyük yelken yarışı olmak üzere yola çıktı. Geçen yıl American Hospital The Bodrum Cup tam 53 milyon kişiye ulaştı. Her geçen yıl The Bodrum Cup’ın kapsama alanını genişletmeye ve katılımcı sayısını artırmaya devam ediyoruz. Her sene yelkenli ve yabancı katılım oranımız artıyor. Bu sene de 180’den fazla yat, 1.500’den fazla denizci ve 10.000’in üzerinde katılımcının bizlerle birlikte American Hospital The Bodrum Cup ruhunu tüm dünyaya yaymasını hedefliyoruz. American Hospital The Bodrum Cup, tüm bu süre boyunca kök salmış bir etkinlik haline geldi. Bu yıl, American Hospital The Bodrum Cup’ın kazananını çok özel bir sürpriz bekliyor. Organizasyonumuzun bu yılki birincisine, İlhan Koman’ın Sonsuz Sütun adlı eserinden esinlenerek yaptırdığımız ödülü takdim edeceğiz. Bu yıl dünyanın en büyük sevgi çemberini Kissebükü’nde tekrar yapmak istiyoruz. Kissebükü koyu, binlerce yıllık bir tarihin güzelliklerini ve sırlarını içerisinde barındırıyor. Biz de The Bodrum Cup’ta ülkemizin bu eşsiz güzelliğine dikkat çekmek ve onu tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz” dedi.

American Hospital The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras da “American Hospital The Bodrum Cup ailesi olarak, bizler de başka bir platformda 31 yıldır mücadele veriyoruz. Yatçılık ve deniz sektörünü ülkemizin hak ettiği seviyeye çıkarmak, denizlerimizi ve koylarımızı korumak için çaba sarf ediyoruz. Bizler milli bir görev aşkıyla bu organizasyonu yapıyoruz. American Hospital The Bodrum Cup ile yeni neslin denizciliği sevmesine ve eğitimine bu organizasyonumuzla katkı sağlıyoruz. Sanat ve American Hospital The Bodrum Cup birbirlerine çok yakışıyor. İlerleyen zamanlarda sanatçılarımızı American Hospital The Bodrum Cup ailesiyle daha sık buluşturacağız.” dedi.

Yusuf Babayiğit

Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekimi Yusuf Babayiğit ise görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları, sağlık alanındaki hizmet anlayışı ile spor, kültür-sanat ve eğitim alanlarına katkı sağlamaktadır. Sporun da iyileştirme üzerindeki etki ve öneminin bilincinden hareketle ülkemizin sportif başarı potansiyelinin ortaya çıkarılması için üzerimize düşen görevler olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda, geçtiğimiz yıl Amerikan Hastanesi yelken sporuna destek vererek The Bodrum Cup’ın isim sponsorluğunu üstlendi. The Bodrum Cup ve Amerikan Hastanesi’nin buluşması güçlü bir sinerji yarattı. Bodrum Amerikan Hastanesi olarak biz de bu etkinliğin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Deniz Akaltan

Yalıkavak Marina Direktörü Deniz Akaltan, “Dünyanın en iyi süperyat marinası olarak, bölgemizin en önemli denizcilik organizasyonlarından biri olan American Hospital The Bodrum Cup‘ın ana sponsoru olmaktan ve American Hospital The Bodrum Cup yarışmacılarını ve teknelerini marinamızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Mavi yolculuğun başladığı ve dünyanın en güzel yatçılık destinasyonları arasında gösterilen muhteşem kıyılarımızda 31. kez düzenlenecek ve marinamızda tamamlanacak olan bu heyecan dolu etkinlik ile Bodrum’un ve özellikle Yalıkavak Marina’nın sadece yaz sezonunda değil, kış sezonunda da tercih edilen lokasyonlardan biri olduğunu görmek mutluluk verici. American Hospital The Bodrum Cup katılımcılarına ve konuklarına unutulmaz bir deneyim yaşatmak için hazırız” diyerek yaklaşan yarış için heyecanını dile getirdi.

Kerem Demirkol

Türkiye’nin tanıtımında önemli rol üstlenen Akdeniz’in en büyük deniz festivali American Hospital The Bodrum Cup’a, sponsor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Hapimag Sea Garden Resort Genel Müdürü Kerem Demirkol, “Bundan tam 25 yıl önce kapılarını açan, Ege Bölgesi’nde en büyük kapasiteye sahip olan tesisimiz; her zaman spor, kültür-sanat ve gastronomi alanında etkinliklere ev sahipliği yapıyor ve destek veriyor. Bunu bir toplumsal sorumluluk olarak görüyor ve çok önemsiyoruz. Geleneksel hale gelen Lezzet Günleri festivalimiz, Hasat Günleri etkinliğimiz, desteklediğimiz Tarihi Batı Anadolu Ralli’si, İsviçre Günleri, Bodrum Türk Filmleri Festivali dahil birçok etkinliğimiz ile konuklarımıza da unutamayacakları deneyimler yaşatmayı önemsiyoruz. Önümüzde ev sahipliği yapacağımız Uluslararası Aquamasters Yüzme Şampiyonası var. Heyecanla bekliyoruz” dedi.

Ahmet Aras

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “American Hospital The Bodrum Cup, Türkiye’nin kıyılarının yatçılığa ve yelken kullanıma uygun olduğunu gösteren bir etkinlik. Yat turizmine ve üretimine katkıda bulunan, Charter yatlarında yelken kullanılmasını sağlayan bir sosyal sorumluluk projesidir. Sanatın, müziğin ve söyleşilerin buluşma noktasıdır. American Hospital The Bodrum Cup sayesinde guletler yelken yapamaz tabusu yıkıldı. Bölgedeki yat üretim teknolojisi dünya ile entegre hale geldi. Tersanede mühendisler çalıştırılmaya başlandı. American Hospital The Bodrum Cup içinde barındırdığı, hem ticaret, kültür, denizcilik, doğa, insan ve çevre öğeleriyle sürdürülebilir bir etkinlik haline geldi. Bodrum’u tüm dünyaya onurla ve gururla tanıtıyor ve bize bu gururu yaşatıyorlar. Biz de gittiğimiz her yerde bizim The Bodrum Cup’ımız var diyoruz.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Terminaller Otoparklar Şube Müdürü Atilla Küçükala, Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkanı İlhan Ersan ve Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan düzenlenen basın toplantısında konuşma yaparken, Deniz ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Güneri ve TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Yüksel Aslan da katılım gösterdi.

American Hospital The Bodrum Cup’ın bu seneki programı aşağıda yer alıyor:

  • 21 Ekim 2019 Pazartesi: Türk Hava Yolları Bilgilendirme Toplantısı ve Kampana Töreni
  • 22-26 Ekim 2019: İlhan Koman Yüzen Sergi
  • 22 Ekim 2019 Salı: Bodrum – Bodrum rotasında gerçekleşecek Amerikan Hastanesi “İz Bırakanlar: Yusuf Çolak, Murat Dedeman, Ria Van Den Brink” Etabı, Nevzat Sayın ile İlhan Koman söyleşisi ve C. Canan Küçükeren İmza Günü
  • 23 Ekim 2019 Çarşamba: Bodrum – Kissebükü rotasında gerçekleşecek Anadolu Sigorta Etabı
  • 24 Ekim 2019 Perşembe: Kissebükü – Kissebükü rotasında gerçekleşecek Metro Etabı ve Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması
  • 25 Ekim 2019 Cuma: Kissebükü – Gümüşlük rotasında gerçekleşecek Opet Etabı
  • 26 Ekim Cumartesi: Gümüşlük – Yalıkavak Marina rotasında gerçekleşecek Yalıkavak Marina Etabı

American Hospital The Bodrum Cup’a bu yıl Türkiye’nin tanıtımında Amerikan Hastanesi, Yalıkavak Marina, Four Seasons Hotel, Opet, Tüpraş, Anadolu Sigorta, Ford Otosan, Metro, Gastronometro, Hapimag Resort Sea Garden, neredekal.com, The Luxury Network, Türk Hava Yolları, Santa Maria Novella, Arvento, Barbaros Yachting, Bodrium Otel, DE Yatçılık, Edition OTEL, EskiCeshme Otel, Mandalin Bar, Off Gümüşlük, Parkım Ayaz, Sandima Otel, Smart Outdoor, Spektr Butik Otel, Veli Bar, Women TV, Zai, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, T.C. Muğla Valiliği, T.C. Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, Sahil Güvenlik, T.C. Bodrum Ticaret Odası, İMEAK Deniz Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TÜRSAB, Türkiye Yelken Federasyonu, Deniz Büro Müdürlüğü, Gümrük Müdürlüğü, Bodrum Liman Başkanlığı ve Era Bodrum Sailing Club sponsor olarak destek veriyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.