BODRUM’UN SUYU ISINDI, TERMAL TESİSİ AÇILDI

BODRUM’UN SUYU ISINDI, TERMAL TESİSİ AÇILDI

2835
0
PAYLAŞ

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yerli ve yabancı tatilcilere hizmet verecek termal tesis, düzenlenen törenle açıldı.

Kadıkalesi-Gümüşlük mevkisindeki Sianji Well-Being Resort Otel içerisinde hizmet verecek termal tesisin açılışına, Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Türk Kaplıca Tıbbi ve Balneoloji Derneği ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle ile Fenerbahçe eski Başkanı Ali Şen’in de aralarında olduğu, sanat, cemiyet, turizm ve iş dünyasından çok sayıda kişi katıldı.

Muğla Valisi Esengül Civelek, açılışta yaptığı konuşmada, Bodrum’un Türkiye’nin gözde turizm kenti olduğunu söyledi.

Termal tesisin ilçedeki alternatif turizme oldukça katkı sağlayacağına işaret eden Civelek, şöyle konuştu:

“Güçlü zengin mineral içerikli suya sahip bir termal otel kazandırarak alternatif turizmin çeşidi olan sağlık turizminin de ilçede gelişmesinde katkı sağlayacak Recai Çakır ve ailesini tebrik ediyorum. Günümüzde sağlıklı yaşam bilincinin artmasıyla birlikte sudan gelen şifa olarak termal turizminin de sağlıktaki önemi biliniyor. Turizmin bu dalına her geçen gün ilgi artıyor.”

Sianji Well-Being Resort Otel Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır da termal turizmin alternatif turizm açısından ilçeye oldukça katkı sağlayacağına değindi.

Bodrum’u, Türkiye’deki en iyi kalsiyum, magnezyum ve mineral oranına sahip ve tedavi çeşitliliği en zengin termal suyla buluşturduklarını ifade eden Çakır, şunları söyledi:

“Turizmin 12 aya yayılması için çalışmalar yapıyoruz. Bodrum’da termal kaynak olduğu jeofizikçiler tarafından tespit edilmişti. Ancak bunu geniş çaplı olarak turizme entegre eden bir proje daha önce yapılmadı. Termal su doğal bir kaynak, otelimize yakın, 648 metre bulunmuş suyu 550 metre hat döşeyerek, bu doğal kaynağı Bodrum’da turistik açıdan kullanılabilir hale getiren ilk biz olduk.”

Konuşmaların ve canlı müzik performanslarının ardından, Muğla Valisi Civelek ve tesisin yetkilileri açılış kurdelesini kesti.

Vali Civelek daha sonra termal tesis ve havuzlarda incelemede bulunarak, yetkililerden bilgiler aldı.

İnşaat ve turizm sektöründe 35 yıldır hizmet veren duayen turizmci Recai Çakır önderliğinde yönetilen otel, Türkiye’nin ve dünyanın farklı ülkelerinden termal turizme ilgi duyan turistleri ağırlamayı hedefliyor. İlçede 11 yıldır sağlıklı yaşam programlarıyla hizmet veren tesiste 12 ay alternatif turizm yapılması planlanıyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.