“COVİD19 SÜRECİNDE YAPAY ZEKANIN EĞİTİME ETKİSİ” KONUŞULACAK

“COVİD19 SÜRECİNDE YAPAY ZEKANIN EĞİTİME ETKİSİ” KONUŞULACAK

1573
0
PAYLAŞ

Microsoft Türkiye Teknolojiden Sorumlu Başkanı (CTO), ‘Daha İyi Bir Dünya İçin Yapay Zeka’, ‘Çocuklar İçin Yapay Zekanın Sırları’ kitaplarının yazarı Onur Koç, bu akşam TED Bodrum Kolejinin canlı yayın konuğu olacak.

Tüm dünyayı etkisi alan Covid19 salgınının en çok etkilediği alanlardan biri de şüphesiz eğitim oldu. Okulların kapanmasıyla birlikte birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de tüm öğrenciler için eğitim online dünyaya taşındı.  Dünyanın önemli bir değişim yaşadığı bu dönemde yapay zeka teknolojisi online eğitim sistemlerini nasıl etkiliyor? Robotik, kodlama, yapay zekadan bahsedilen dijital dünya Z kuşağına neler getirecek? Yapay zekaya dayalı iş modelleri neler olacak? Tüm bunların ve daha fazlasının cevap bulacağı canlı yayın bu akşam saat 21.00’de TED Bodrum Koleji’nin kurumsal instagram hesabından (@tedbodrumkoleji) gerçekleştirilecek.

 

Onur KOÇ Kimdir?

Onur Koç’un yolculuğu İzmir’de başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği’ne girdikten sonra, bir yandan İzmir’de KOBİ’ler için teknoloji altyapıları kurup yazılım çözümleri geliştiren yerel bir yazılım şirketinde çalışırken diğer yandan da öğrenimine devam etti. 2001’de Microsoft’a katıldı. 17 yılda üç ayrı kıtada, beş ayrı görevde bulundu. Seattle’da, Washington Üniversitesi, Foster School of Business’ta teknoloji liderliği üzerine mastır yaptı. Microsoft Türkiye CTO’su olarak Türkiye’ye dönen Onur Koç, yapay zeka gibi yeni teknolojileri kullanarak ülkemizden inovatif proje örnekleri çıkarıyor, yeni nesil yazılım yeteneklerini bulup geliştiriyor ve çözümlerini yurtdışına satabilecek Türkiye’nin gerçek yerli yazılım şirketlerini destekliyor. Yazar, yapay zeka teknolojileri üzerinde on yıldan fazla bir süredir çalışıyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.