DEPREM FARKINDALIĞI YARATMAK İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

DEPREM FARKINDALIĞI YARATMAK İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

762
0
PAYLAŞ

 

Bodrum Belediyesi, Bodrum Rotary Kulübü ve MAG AMEDER iş birliğiyle 6 Şubat depreminin yıl dönümünde bir farkındalık etkinliği gerçekleştirildi 

Mahalle Afet Gönüllüleri, Bodrum Belediyesi Afet ve Koordinasyon Müdürlüğü ile Bodrum Rotary Kulübü tarafından 6 Şubat 2023’te meydana gelen ve 11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen büyük afetin yıl dönümü dolayısıyla bir farkındalık etkinliği gerçekleştirildi. 

Kızılağaç Mahallesi’nde bulunan Mahalle Afet gönüllüleri Acil Müdahale Derneği (MAG AMEDER) yerleşkesinde yapılan etkinliğe, Mahalle Afet Gönüllüleri, Bodrum Rotary Kulübü Başkanı Ayşe Mücella İsbir, kulüp üyeleri ve Bodrum Belediyesi Afet ve Koordinasyon Müdürü Kenan Apaydın ile Muhtarlık İşleri Müdürü Murat Kurtini katıldı.

Etkinlikte her afet için Mahalle Afet Gönüllülerinin önemine ve  sayısının artmasının sağlanması için gerekli işbirliklerinin yapılmasına değinilirken afet ve acil durum konteyneri içerisinde bulunan yardım malzemeleri tanıtıldı. 

Bodrum Rotary Kulübü 2440. Bölge Federasyon Başkanı Ayşe Mücella İsbir, yaptığı açıklamada, “Bodrum Mahalle Afet Gönüllüleri ile birlikte bugün, 6 Şubat anısına böyle bir farkındalık yaratmak ve Mahalle Afet Gönüllülerinin artması, Bodrum Belediyesinin ve Rotary Kulübünün çalışmaları hakkında farkındalık yaratmak istedik. Depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, kalan vatandaşlarımıza da yardımlarımızın her zaman devam edeceğini belirtmek istiyorum” dedi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.