DERYA GÜNCAN, DİŞ HEKİMLİĞİNİ ANADOLU LİSELİLERE ANLATTI

DERYA GÜNCAN, DİŞ HEKİMLİĞİNİ ANADOLU LİSELİLERE ANLATTI

2217
0
PAYLAŞ

Bodrum’da diş hekimliği yapan Derya Güncan, bu yıl üniversiteye girerek mesleklerini seçecek olan Bodrum Anadolu Lisesi Öğrencilerine mesleğinin olumlu ve olumsuz yönlerini en ince ayrıntısına kadar anlattı.

Bodrum’da uzun yıllardır diş hekimliği yapan ve Gümbet mahallesinde bulunan muayenehanesinde hizmet veren Derya Güncan, Bodrum Anadolu Lisesi Rehberlik Servisi’nin organizasyonuyla öğrencilerle buluştu. Yaklaşık 140 son sınıf öğrencisi ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen söyleşide Diş Hekimi Derya Güncan konuşmasına kendi yaşam ve mesleki yolculuğunu anlatarak başladı. Konuşmasının ilerleyen dakikalarında öğrencilerin meraklı bekleyişlerini diş hekimliğinin eğitim aşamalarını da anlatan Güncan, buluşma ile ilgili şunları söyledi;

Derya Güncan

Bodrum Anadolu Liseli öğrenciler ile birlikte çok güzel bir buluşma gerçekleştirdik.  Her biri pırıl pırıl öğrencilerin merak ettikleri önemli konulardan biri aslında bizlerin meslek seçimi yaparken nelere dikkat ettiğimiz yönündeydi. Bu nedenle ben de öncelikle kendi hayatımla ilgili ve mesleğimi seçme aşamasında yaşadıklarımı, meslek ve yasam yolculuğumu anlatarak başladım.

Pek çok branşa kıyasla öğrencilik döneminin zor ve masraflı oluşu bu mesleğin dezavantajlarından biri. Bir diğeri de her zaman güncel kalabiliyor olmanız. Mesleki yetkinlik için sürekli yeni tedavi yaklaşımlarının takibinin önemini bilmeleri gerektiğini anlattım.

Türkiye’de ve dünyada diş hekimliğinin yerine de yer verdiğim konuşmamda bu mesleğin gelecekte de Türkiye’de önemli bir kazanç getireceğini söyledim. Zira hepimizin bildiği gibi Türkiye diş hekimliği konusunda dünya standartlarının üzerinde yapılıyor. Gerek hizmet kalitesinin en üst düzeyde olduğu gerek ucuz olması sebebiyle yurtdışından da pek çok hasta ülkemize akın ediyor. Türkiye’ye gelen sağlık turizmi hastalarında diş tedavisi günümüzde 2. Sırada yer alıyor. Bu nedenle pazar payının geliştirilebileceğini vurgulayarak, mesleğin başarılı uygulanabilirliği için önemli kriterleri, ve her ne meslek olur ise işini severek yapmanın önemini anlattım. “

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.