EĞİTİMİ ROMA’DAN, LEZZETİ LUCA’DAN

EĞİTİMİ ROMA’DAN, LEZZETİ LUCA’DAN

5545
0
PAYLAŞ

İtalyan pizza şefi Luca Chessa, Türk ortağı Şule Aslantürk ile birlikte Bodrum Umurca Mahallesi’nde “Pizzeria Luca” adlı bir mekan açtı. Mandalin Sokak 1 numaradaki eski bir taş evi, sıcacık bir İtalyan restoranına çeviren Luca Chessa ve Şule Aslantürk, mekanın açılışını dostları ile birlikte kutladı.

Asırlık taş duvarları, tümüyle orijinalliğini koruyan ahşap kapı ve pencereleri, gömme dolapları ve taş avlusu ile yüzyıllara direnmiş minik bir tarihi konak içerisinde yer alan bu mekan, Bodrum’da hamuruyla ve lezzetiyle gerçek İtalyan Pizzasını, mistik bir ortamda sunmayı hedeflemiş.

Bodrum’a yıllar önce ilk olarak bir animasyon grubu ile çalışmaya gelen, ve Bodrum’a aşık olduğunu belirten Luca, uzun yıllar Roma’da işlettiği restoranın ardından, Türkiye’ye gelerek Bodrum’a yerleşmiş. İlk restoranını Avenue AVM’de açan Luca Chessa, pizzasının lezzetine hayran olan müşterilerinin de ısrarıyla, bu lezzeti daha iyi sunacağı yeni bir mekan arayışına başlamış.

Alışveriş merkezinde yaptığı pizzalarıyla bir anda ünlenen Luca, Şule Aslantürk ile tanışmasının kendisine yeni bir yön verdiğini belirtirken, güçlerini birleştirdiklerini ve Bodrum’da her duyuya hitap eden bir ziyafet çekecekleri muhteşem bir mekana kavuştuklarını belirtiyor.

Pizzeria Luca’nın ortaklarından Şule Aslantürk, “Bodrum’da gerçek İtalyan lezzetlerini tatmak isteyenleri mekanımıza bekliyoruz” diyor. Pizzeria Luca’nın minik ama konforlu binasında hem romantik yemeklere hem de özel organizasyonlara ev sahipliği yapacaklarını söyleyen Aslantürk, “Eski bir Rum evi olan mekanımızı oda oda kullanma şansı bulduk. Özel davetler için ideal bir yer. Ambiansı da tam anlamıyla İtalyan restoranlarını andırıyor. Taş ev olması bu izlenimi güçlendiriyor. Konuklarımızın en favori yeri ise şömineli özel odamız. Mutfağın hemen yanındaki bu oda, çok özel buluşmalar için. Biz bu mekanı ev konforunda dizayn ettik. Sıcak, samimi ve her masanın kendine özel alanı var. Asla sıkış tepiş bir mekan değil burası” diyor.

Pizzeria Luca’da aynı zamanda tatlılardan sorumlu olan Şule Aslantürk, İstanbul’da çok iyi şeflerden “pasta” dersleri aldığını belirtti. Şule Aslantürk; “Daha önce restoran işini hiç yapmadım ama küçük yaştan bu yana mutfağa düşkünüm. Tatlı konusunda yetenekli olduğumu söyleyebilirim. Cheese Cake konusunda mütevazı olamayacağım. Çok iddialıyım. Yemek yapmayı da seviyorum yemeyi de.” diyor.

Mutfakta harikalar yaratan Şef Luca Chessa’nın hünerlerini ve elinin lezzetini duyan herkesin mekanın müdavimi olmaya başladığını belirten Aslantürk, “Hedefimiz ismimizi duyurmak. Sanırım zaman içinde bu mekan bize yetmeyecek. Ama çok da büyümek istemiyoruz. Butik kalmak çok daha keyifli. Konseptimiz de bu yönde.” Diyor. Yaz aylarında avluda canlı müzik performansları sahneleneceğini de söyleyen Şule Aslantürk, “Açık hava barımız, İtalya ve Fransa’dan getirttiğimiz seçkin şarap koleksiyonumuz ve İtalyan lezzetlerimiz ile Bodrum’u ağırlamaya hazırız.” diyor.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.