İŞTE BODRUM’UN DANS BRANŞINDA İLK MİLLİ SPORCULARI

İŞTE BODRUM’UN DANS BRANŞINDA İLK MİLLİ SPORCULARI

1529
0
PAYLAŞ

Oasis Alışveris Merkezinde hizmet veren Seashine Dans Akademi’nin altı sporcusu, Türkiye ve uluslararası yarışmalarda aldıkları başarılarla milli sporcu lisansı almaya hak kazandılar.

9 Haziran 2018 tarihinde Türkiye Şampiyonasında aldıkları 2. lik ile Makedonya ya International Dance Organization IDO yarışmasına katılan Jasmin Atalay, Polen Çevik, Aylin Yay, Azra Özçırpan, İris Anadol ve Göksu Dila Yuvanç’tan oluşan Seashine Dans Akademinin 6 sporcusu Makedonya da düzenlenen 13 ülkeden 78 Sporcunun katıldığı yarışmada finale kalarak Milli Sporcu olmaya hak kazandılar. d

Milli sporculuk belgesiyle özel kolejlerden %100’e varan burs ve LGS sınavında ek puan alacak milli sporcular, üniversite yıllarında yine bu belgeyle üniversitelerin Beden Eğitimi, Spor Yüksek Okulu bölümüne de kolayca girebilecekler.

Seashine Dans Akademinin çocuk dansları branşının eğitmeni Daria Shramko ise “Öğrencilerimizin milli sporcu olmalarından dolayı mutluyuz. Hepsiyle gurur duyuyoruz. Bu bizi yavaşlatmayacak. Çalışmalarımızda eskisinden daha azimli bir şekilde devam ederek Bodrum’a ve kulübümüze daha iyi dereceler kazandırmak istiyoruz.” dedi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.