KARA MURAT KÖTÜ ADAMLARLA BULUŞTU

KARA MURAT KÖTÜ ADAMLARLA BULUŞTU

2893
0
PAYLAŞ

Türk sinemasının simge ‘jön’lerinden Cüneyt Arkın, yaptığı yüzlerce aksiyon filminde dövüştüğü ‘kötü adam’ karakterini canlandıran oyuncularla bir araya geldi.

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD), 400 civarında sinema filminde Cüneyt Arkın’ı Yeşilçam’ın kötü adamlarıyla buluşturmak için bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte Hikmet Taşdemir, İhsan Gedik, Çetin Başaran, Kadir Kök, Sönmez Yıkılmaz hazır bulundu.

Oyuncular Arkın’ın çok büyük bir aktör olduğunu ve emekten yana olduğunu belirterek, kendilerini unutmamasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Etkinlikte konuşma yapan Arkın, “Kötü karakterler olmasaydı biz bir hiçtik” diyerek minnettarlığını dile getirdi. Etkinlikte, araç kovalama sahneleri, efsane oyuncularla yaklaşık yarım asır sonra tekrar canlandırılırken, Arkın’ın filmlerinde kullandığı araçlar sergilendi.

1977 yılında çekilen İstasyon adlı filmde Gırgır Ali rolünde kullandığı otomobili ve asayişi bozan mafya çeteleriyle komiser Tahsin rolünde mücadele ederken kullandığı polis araçlarını ve 60’lı yıllarda kendisine ait olan otomobilini gören Arkın duygulandı.

İKOD, Arkın’a daha önce filmde polis karakterini canlandırırken kullandığı otomobillerden birinin maketini hediye etti.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.