MİNİKLER İNTERNET’TEN EL ELE VERDİLER, GÖSTERİ SERGİLEDİLER

MİNİKLER İNTERNET’TEN EL ELE VERDİLER, GÖSTERİ SERGİLEDİLER

1706
0
PAYLAŞ

Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencilerinin sahnelediği “Bir Aydınlığın Adıdır Mustafa Kemal” adlı gösterisinin bu yılki sunumu yeni tip korona virüs sebebiyle online olarak İnternet üzerinden gerçekleşti.

 

Kurtuluş Savaşı sürecini her sene farklı yörelerden seçilen halkoyunları ile sunan minikler bu coşkuyu bu sene İnternet üzerinden yaşattılar.

 

Okul öğretmenlerinden İlkem Karaçiçek ve Ayla Danacı Taşkan tarafından hazırlanan ve ilki 2014 yılında gerçekleşen gösterinin 2020 sunumu Covid-19 salgını sebebiyle iptal edildi. Öğrencilerin kendi evlerinde çektikleri Karadeniz, Trakya, halay, zeybek ve teke yörelerinden oluşan halkoyunları görüntüleri birleştirilerek sosyal medyada paylaşıldı.

2014 yılından itibaren her yıl aralıksız olarak dolu salonlarda gerçekleştirdikleri gösterilerinin korona virüs (Covid-19) sebebiyle iptal olmasının kendilerini üzdüğünü ifade eden İlkem Karaçiçek; her sene Nisan ayında sahnelediğimiz “Bir Aydınlığın Adıdır Mustafa Kemal” adlı gösterimizin 7.sini de aynı coşkuyla yapmayı planlıyorduk. Okulların açılmasıyla çalışmalarımıza başlamıştık ama maalesef tüm dünyayı etkileyen korona virüs sebebiyle gösterimizi gerçekleştiremedik. Bizler de yaptığımız çalışmaları ve sahneye koyacağımız programı Bodrumlular ve tüm halkımız ile internetten paylaşmak istedik. Tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgının sona ermesiyle, “Bir Aydınlığın Adıdır Mustafa Kemal” adlı gösterilerimizi inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda hep birlikte bir arada daha büyük bir coşkuyla sunacağız. Çocuklarımızın oyunlarını evlerinde yaptıkları çekimlerle bize destek olan velilerimize de ayrıca teşekkür ederiz.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.