NEY’Lİ, MEYLİ, BİRAZ DA HEYHEYLİ NEYZEN TEVFİK 

NEY’Lİ, MEYLİ, BİRAZ DA HEYHEYLİ NEYZEN TEVFİK 

1516
0
PAYLAŞ

Güneşin erkenden kaçtığı kış günlerine geçiş yaparken karanlık ve kısa Bodrum günlerimizde bizi başka zamanlara ve hayatlara götüren, kozalarımızdan çıkaran, duygulandıran, güldüren, düşündüren, sözün kısası iyi ki tiyatroya çağıran oyunlar var: Tiyatro Ak’la Kara’nın “Kırık Ney” oyununu ikinci kez izledim, bir daha da izlerim, siz en azından bir defa izleyin diye yazdım:-) 

Tiyatro Ak’la Kara Bodrum’un yeni oyunu Kırık Ney’de Aslı Kobanbay, Kerem Kobanbay, Ömer Özkoca, Nihan Kasal, Funda Sayın rol alıyor.

28 Ocak 1953… Oyunumuz Neyzen Tevfik’in cenaze töreniyle başlar. Nevbahar ve Vildan, Sinan Paşa Camii’nin önünde törene tanık olurlar. Nevbahar, Neyzen Tevfik’in şiirlerini okuyup ney plaklarını dinlemeye başlar. Üzerine bir de Ney Ustası Ateş’le tanışınca hayatı değişir. Artık tek soru şudur; Evli olan Ateş Usta’ya aşk mı beslemektedir, yoksa hakikat yolundaki aşka doğru giderken Ateş Usta ona rehber midir? 

Tek perdelik bu oyun seyirciyi öyle alıp götürüyor ki Neyzen Tevfik’in küçüklüğüne Tepecik Kahvesi’ndeki anılarına kulak veriyor, Ateş Usta’nın ney atölyesinde ney mi neyzen mi sorusu  aklınıza düşüyor, araftaki Neyzen Tevfik’in hayat hikayesini Neyzen’in nüktedanlığı ile kendisinden dinliyor, onun zekasına şapka çıkarırken taşlamalarından da nasibinizi alıyorsunuz.  

Tiyatro Ak’la Kara Bodrum’un yeni sezon oyunu Kırık Ney’de oyuncular: Aslı Kobanbay, Kerem Kobanbay, Ömer Özkoca, Nihan Kasal, Funda Sayın

Kerem Kobanbay, Neyzen Tevfik’i oynamıyor da adeta Neyzen sahnede dolaşıyor gibi hissediyorsunuz. Neyzen Tevfik’in sıra dışı hayatı, kalıplara sığmayan taşkın kişiliği ve şiirleri ile  seyirciyi buluşturan Kerem Kobanbay’ın yönettiği ve Şebnem Pişkin’in yazdığı Kırık Ney, sezon boyunca  Tiyatro Ak’la Kara Bodrum’da her cuma akşamı 20:30’da  Payidar Tüfekçioğlu anısına sahneleniyor. 

Tiyatro Ak’la Kara’nın yeni sezon oyunu Kırık Ney, hakikat yolunda gerçek aşkı arayanların hikayesiyle Neyzen Tevfik’in Hiç’lik yolundaki son durağını kesiştiriyor.

seyirci ne diyor: 

-Oyuncuların kıyafetlerine, şapkalarına ve ayakkabılarına bayıldım. Oyun da çok başarılıydı.      (Fulya) 

-Diyaloglar çok başarılı, Ney dinleme isteği uyandıran oyunu çok beğendim. (Demet) 

-Hem oyuncuları hem de oyun yazarını tebrik ederim, hem duygusaldı hem de güldürdü. (Hüsniye) 

Kırık Ney oyun hakkında:

Yazan: Şebnem Pişkin 

Yöneten: Kerem Kobanbay

Oyuncular: Aslı Kobanbay, Kerem Kobanbay, Ömer Özkoca, Nihan Kasal, Funda Sayın 

Kırık Ney Afiş Fotoğrafı: Levent Oğuz

Tiyatrolar Sokağı, Kale İş Merkezi, A Blok

Rezervasyon Tel☎️: 0543 5414358

Kırık Ney her Cuma 20:30’da Payidar Tüfekçioğlu’nun değerli anısına oynanacaktır. 

Sosyal Medya Linkleri:

Instagram:Tiyatro Ak’la Kara Bodrum @tiyatroaklakarabodrum

Facebook: https://www.facebook.com/tiyatroaklakarabodrum/

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.