ÖĞRENCİ VE VELİLER! DAVETLİSİNİZ

ÖĞRENCİ VE VELİLER! DAVETLİSİNİZ

1204
0
PAYLAŞ

Üniversite hayali kuran binlerce genç sınav  sisteminin  içinde zorlu bir yarışı geçmeye çalışıyor. Hem gönlüne hem de puanına uygun bir bölüme yerleşebilmek için gecelerini gündüze katıyorlar.

Bodrum Final Akademi Anadolu Lisesi öğrencileri deneyimli ve işinin ehli öğretmenleri eşliğinde bilinçli ve istikrarlı bir şekilde hedeflerine odaklanarak ilerliyorlar. Başarının bir tesadüf olmadığını ve bilgi kadar sınav kaygısıyla baş edebilmenin, sınav sistemini iyi bilmenin ve motivasyonlarını ayakta tutmanın önemini kavrayan öğrenciler bu kez bu konuda duayen olmuş Sayın Sadık Gültekin’le bir araya gelecekler.

“Sınav Kaygısı ve Motivasyon” konulu seminer , Bodrumlu her öğrenci, öğretmen,ve veliye açık olarak planlanmış. Toplumsal sorumluluk duyan bir eğitim kurumu olarak Final Akademi 0kulları bu etkinliği sadece Final okulları öğrenci ve velilerine değil, Bodrumdaki tüm okulların öğrenci, öğretmen ve velilerine açık tutarak  eğitim camiasında  bilinçli ve paylaşımcı kimliğini göstermiş oldu.

NTV/Doğru tercih Yapımcı-Sunucusu; Vatan Gazetesi köşe yazarı, Motivasyon/Suçumuz Neydi Kitap yazarı Sadık GÜLTEKİN  Bodrum Herodot Kültür Merkezinde  Sınava hazırlanan öğrenci ve aileleriyle buluşacak. Hedef belirlemenin önemini vurgulayarak, kendi potansiyelini en üst seviyeye çıkarma yolunda izlenmesi gereken ilkelerin anlatıldığı bu seminerde   ailelerin çocuklarını daha doğru destekleyebilmeleri için de yararlı  öneriler verilecek.  Anlamlı değişimlerle yola devam etmek isteyen katılımcılara yeni bir bakış açısı kazandıracak bu seminer sadece FİNAL öğrenci ve velileri için değil konuyla ilgili tüm BODRUMLULAR ‘a açılmıştır.

Uzun yıllar Eğitim sistemindeki değişiklik ve uygulamaları takip eden ve Sınav Danışmanlığı yapan alanında gerçek bir duayen olmuş sayın Sadık GÜLTEKİN  ; Bodrumda yaşayan  pek çok gencin ve ailenin Üniversite giriş serüveninde yaşadığı sorun ve krizlere ilaç gibi gelecek…

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.