ROTARY BÖLGE 2440’DA DÖNEM, “BARIŞ” MESAJIYLA BAŞLADI

ROTARY BÖLGE 2440’DA DÖNEM, “BARIŞ” MESAJIYLA BAŞLADI

489
0
PAYLAŞ

 

Uluslararası Rotary Bölge 2440’da dönem, ” Barış” mesajıyla başladı. Kabotaj Bayramı kutlamaları ve dönem açılışı için Bodrum’da bulunan Bölge 2440 Federasyon Başkanı Mert Korur, 15 maddelik dönem manifestosu ile döneminin öne çıkan başlıklarını basın mensupları, sivil toplum liderleri ve üyelerle paylaştı.

Basınla paylaşılan manifestonun en çarpıcı başlığı, Uluslararası Başkanı’nın da katılımıyla gerçekleşecek olan İstanbul Barış Merkezi’ndeki Barış Konferansı oldu. Otto-Fran Walter tarafından 15.5 Milyon Dolar karşılığında kurulan BAU Rotary Barış Merkezinde her yıl 40 öğrenci eğitim görecek. Korur,  ayrıca, Bölge 2440 Federasyonu olarak her yıl bir öğrenciye Atatürk Barış Bursu vermek için yola çıktığını da beyan etti.

Rotary’nin 1985 yılından beri en öncelikli hedefi olan END POLIO NOW- Çocuk Felcini Şimdi Bitir çalışmalarının da aralıksız devam ettiğini belirten Mert Korur Afganistan’da 5 Pakistan’da 5 vahşi çocuk felci vakasının kaldığını , aşılama ve farkındalık çalışmalarının devam ettiğini ve dünyada sıfırlanana kadar da sürdüreceklerini belirtti.

6 Şubat depremi sonrası bölgeye olan ilgi ve desteklerin devam edeceği hususunun altı önemle çizildi. 2019 yılından beri sürdürdükleri organ bağışı farkındalığı çalışmalarının da bu yıl transplant oyunları ve tematik park ile farklı bir çalışmayla devam edeceği ve organ bağışı farkındalık çalışmalarının da öncelikli projelerinkinden olduğunu ekledi.

30 Ağustos 36. Uluslararası Çanakkale Yüzme Yarışlarını da aynı heyecan içinde gerçekleştirecek olmanın gurur ve mutluluğunu da yaşıyoruz derken dönem içinde gençlerle birlikte uluslararası etkinlikler ve zeytin sempozyumun da hazırlıklarına devam ettiklerini söyleyerek sözlerini tamamladı.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.