Sağlık için tek adres…

Sağlık için tek adres…

4681
0
PAYLAŞ
Senem Sarp

Yaklaşık 2 yıldır Bitez’de hizmet veren, pilates ve CrossFit uygulamaları ile Bodrum’da kısa sürede öenmli bir yer edinen The Mind Body Act Studio, bünyesine yeni eklediği branşlarla açıldığından bu yana geçen sürede önemli gelişmelere imza attı. Bünyesinde Basi Pilates, Cross Fit 48 ve Cross Action Kids gibi 3 farklı alanda, konusunda uzman, sertifikalı ve eğitimini yetkili kuruluşlarda tamamlamış toplam 6 eğitmenle hizmet veriyor. The Mind Body Act’in sahibi Senem Sarp, markasını, gelişme sürecini ve hedeflerini şöyle anlatıyor.

 

“Ekim 2015 itibari ile Bitez Adliye Caddesi üzerinde hizmet vermeye başladık. The Mind Body Act Sudio, ilk olarak merkezi Kaliforniya’da olan dünyanın önde gelen pilates ekolu BASİ pilates’in host stüdyosu olarak hizmet vermeye başladık, ardından Cross Fit’in resmi temsilciliğini aldık ve ilerleyen zamanda da Cross Action Kids’i bünyemize ekledik. Geçen 2 sene süresince Bodrum’da sektörümüzün en geniş yaş aralığına hitap salonlarından biri olduk. Şu an 3 yaşından başlayarak herkese eğitim verebiliyoruz. Bünyemizde her biri konusunda uzman, sertifikalı 6 eğitmen ile çalışıyoruz. Aynı zamanda da BASİ Pilates’in kapsamlı eğitmen yetiştirme programları ile dünyanın unlu pilates eğitmenlerini stüdyomuzda misafir ederek yeni eğitmenlerde yetiştirmekteyiz. Bu yıl Bodrum’da yine bir ilki gerçekleştirerek Cross Fit’i Bodrum ile tanıştırdık. Bizden önce de bu uygulamayı yapanlar vardı ancak onlar Cross Fit adı altında aslında fonksiyonel antrenmanlar yapıyorlardı. Bunun için resmi bir markadan marka değerini satın alıp, ona göre eğitmen getirmek gerekiyor. Cross Fit’in tüm evrelerinde eğitimlerini tamamlayıp, sertifika alan eğitmenlerden oluşan bir kadro kurarak, CrossFit’i Bodruma tanıtmak istedik. Henüz başlangıç aşamasındayız. Daha 5 aydır devam eden bir uygulama. Ancak aldığımız sonuçlardan ve geri dönüşlerden de oldukça mutluyuz. İlk başta “Cross Fit nedir?” diye merak edip videolarını seyredenler korkuyla yaklaşsa da çalışmalara başlayınca, aslında hiç de korkulacak bir spor dalı olmadığını aksine yer yastan bireyin katilim sağlayabileceği bir program olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Yavaş yavaş Bodrum’da Crossfit bilinci oluşmaya başladı. Ancak unutulmaması gereken bir şey var ki Crossfit sadece resmi salonlarda, sertifikalı eğitmenler eşliğinde, temel hareketler öğrenildikten sonra ağırlıklar eklenerek yapılmalıdır. Hatta biz, çalışma stüdyomuzun yan tarafında yeni açtığımız Cross Action Kids ile de bunun 3 yaşından itibaren yapılmaya başlanacağını gösteriyoruz. Kısacası 3 yaşından itibaren başlayıp, sağlığınız el verdiği sürece yapabileceğiniz bir spor olarak düşünmeniz gerekiyor.

Eğitmenlerimizden Irina Sadem, Selda Yıldırım ve Pelin Çalışkan’ ve Tolga Ahıska pilates dersleri verirken Tolga Palabıyık da  Cross Fit eğitmeni olarak bünyemizde hizmet veriyor. The Mind Body Act Stüdyo olarak bizim en önemli özelliğimiz, eğitmenlerimizin hepsinin ayni ekolden birden fazla kez eğitim almış olması. Dolaysı ile her öğrenci her eğitmenden çekinmeden ders alabiliyor. Spor sevenlere Önerim de  sağlığınız için doğru sporu yapmak istiyorsanız , eğitimlerini tamamlamış güvenilir yerleri tercih etsinler.. Pilates bir yaşam şeklidir. Yaş dediğimiz olgu, Omurga sağlığıyla doğru orantılıdır. Yani Omurga yapınız ne kadar iyiyse, beden yaşınız da o kadar gençtir. Bu nedenle bana özel ders için gelenler grup derslerine göre çok daha fazla oluyor. Çünkü bize gelenler, doğru ve düzenli yapıldığında bedenlerinin nasıl şekil değiştirdiğini bilirler. Dönemsel kilo verme amaçlı öğrencilerden ziyade sağlığı için sporu yasam sekli haline getirmiş öğrenciler ön plandadır.

Cross Action Kids ile de çocuklara yönelik bir eğitim programı geliştirdik. Aslında çocuklarımızın bebeklikten itibaren yaptığı İtmeler, çekmeler kaldırmalar, eğilmeler, çömelmeler, programın temel hareketlerini oluşturuyor. Amacımız çocukların aslında içgüdüsel olarak bildiği hareketleri unutmadan, esnekliklerini kaybettirmeden, doğru ve dengeli kas gelişimi sağlayarak, ileride seçecekleri spor branşında destek olabilmek. Çünkü bilindiği gibi özellikle okul çağına gelen çocuklarda yavaş yavaş oturmalar artıyor hareketsizlik artıyor. İşte biz bu nedenle 3 yaşından itibaren çocuğa bir alışkanlık kazandırıyoruz. Hele ki büyük çocuklar ellerine tablet, akıllı telefon aldılar mı, o zaman gelişim de yavaşlıyor. asosyal bireyler haline geliyorlar. işte gelişme çağındaki çocuklar için en önemli sorunun bu olduğunu biliyoruz. Buna yönelik çalışmalar yaptırıyoruz. Bizler burada bir aile gibiyiz. Gerek, eğitmenlerimizle olan ilişkilerimizde, gerek salonumuza gelerek sağlığına ve hayat kalitesine önem veren öğrencilerimizle de ilişkilerimiz hep böyle yürür. Zaman içerisinde hem sağlıklı yiyecekler ve içecekler satan Karşı Köşe adında bir kafe de açtık. Burayı da esimin kardeşi ve esi işletiyor.. Kısacası farklı ve butik hizmet verebileceğimiz işler yaparak Bodrum’da ilkleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.