TA BODRUM VE RENKO LONDON, MERQEZART’DA

TA BODRUM VE RENKO LONDON, MERQEZART’DA

48
0
PAYLAŞ
Lonrdan en popüler sanat organizasyonlarından biri Bodrum’a geldi. Türk Sanatının Avrupadaki en görkemli buluşmasına sahne olan TA Londonnın yaz versiyonu  “TA Bodrum” Bodrum Marina Yacht Club Merqezartda 15 sanatçının katılımıyla gerçekleşti.

Avrupa ve Global dünya şehirlerine Türk sanatını taşıma vizyonu ile hayata geçen TA London’ın yaz ve Türkiye Organizasyonu olan TA Bodrum 15 Sanatçının 54 eseri ile bu yaz Bodrum’da sanatseverlerle buluşuyor. Sanat şehri Bodruma yeni bir renk katmayı ve Avrupa şehirlerinde gerçekleşen organizasyonların her yıl yaz versiyonunu Bodrum’da gerçekleştirmeyi amaçlayan TA Bodrum, RENKO London organizasyonu ve Renk Erbil küratörlüğünde hayata geçirildi.

Serginin açılış konuşmasını yapan sanatçı Devrim Erbil; ”Kızım Renk Londra’dan oğlum Evrim ise bu sergi için Tayland’dan geldiler. Biz üç nesil sanatçıyız ve umarım bu torunlarıma da kalacak hepinize sanat dolu günler dilerim.” Diyerek 31 Temmuz – 24 Ağustos 2022 tarihleri arasında meRQezart’ da izlenebilecek sergiyi sanat severler için açtı.

İngilterede ilk defa Türk sanatının önde gelen isimlerinin katılımı ile gerçekleşen ’’TA London  Türkiye, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Avrupada yaşayan Türk sanatçıları ve İngiliz misafir sanatçıları Londrada buluşturmuş 27-31 Ekim 2021 tarihlerinde dünyaca ünlü Londra Saatchi Galeride RENKO London organizasyonu ile hayata geçirilmiş, organizasyona Türk Modern Sanatının yaşayan efsanesi Devrim Erbil  başta olmak üzere Türk sanatının önde gelen temsilcileri katılmış organizasyon İngiltere de büyük ilgi görerek on binlerce sanatsever tarafından ziyaret edilmiş, pandemi sonrasında Londra’nın en çok ilgi gören sanat organizasyonlarından biri olarak büyük başarı ile sonuçlanmıştı.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.