TEDLİ ÖĞRENCİLERİN TEDDY’SİNE BAŞKAN ZİYARETİ

TEDLİ ÖĞRENCİLERİN TEDDY’SİNE BAŞKAN ZİYARETİ

2792
0
PAYLAŞ

Bakan Selçuk’un, öğrencilere hayvan sevgisi aşılamak için “her okulda bir hayvan sahiplenme” çağrısı Bodrum’da karşılık buldu. TED Bodrum Koleji Öğrencilerinin maskotu TEDDY’ye ilk ziyareti Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras gerçekleştirdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların köpek sahiplenebilmeleri için çalışma başlattıklarını açıklamış, barınaktan sahiplenilen ve bakanlığın bahçesinde bakılan “Pergel” isimli köpeğin fotoğrafını paylaşarak “Emin olun, müfredata hayvan sevgisine dair bir yazı koymakla, okul bahçesine çocuğun seveceği, ’günaydın’ diyeceği bir can koymak arasında, ‘sevgi’ kadar büyük bir fark var” demişti.

Okul hayatının bir parçası olarak gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren TED Bodrum Koleji, her sabah öğrenci, öğretmen ve velileri okul kampüsünde büyük sevinçle karşılayan sokak köpeğini sahiplendi.

Okulda faaliyet gösteren Hayvanların Dünyası Öğrenci Kulübünün Danışman Öğretmeni Pınar Kurtoğlu öncülüğünde ve kulüp öğrencilerinin girişimleri ile bir sokak canı okulda yuva sahibi oldu.

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince tüm bakımları ve tedavileri yapılan can dostu TEDDY’nin günlük bakım sorumluluğu ise öğrencilere ait. Böylece öğrencilerin bir canın sorumluluğunu üstlenirken yaşamı paylaştığımız tüm canlıların yaşam haklarına saygı duymayı, doğa ve hayvan sevgisini önemsemeyi içselleştirmeleri hedefleniyor.

Ayrıca, daha fazla insana ulaşmak ve “hayvan hakları” konusunda farkındalık yaratmak isteyen öğrenciler, insana, doğaya ve hayvanlara duyduğu sevgisiyle takdir toplayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile iletişime geçerek kendisini okula davet etti.

 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da aldığı çağrıya duyarlılık göstererek,  geçtiğimiz günlerde bir sokak köpeği sahiplenerek güzel bir sosyal sorumluluk örneği gösteren TED Bodrum Koleji’ni ziyaret etti.

Hayvan Hakları konusunda farkındalık yaratılması amacıyla TED Koleji tarafından düzenlenen buluşmada Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, öğrencilerle bir araya geldi. Hayvanların Dünyası Öğrenci Kulübünün Danışman Öğretmeni Pınar Kurtoğlu öncülüğünde, kulüp öğrencilerinin çabalarıyla sokaktan sahiplenilen Teddy, güzel bir yuvaya kavuştu. Başkan Aras’a bu anlamlı günde Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Veteriner İşleri Müdürü Onur Çevik ve Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu Başkanı İnci Kutay da eşlik etti.

Sokaktaki canlara sahip çıktıklarından dolayı TED ailesine teşekkür eden Başkan Aras, “Çocuklarımız sokaktaki canlıların kıymetini biliyorlar. Aynı zamanda doğanın bir bütün olduğunu, sadece insanlara değil bitkilere, hayvanlara ve diğer canlılara da ait olduğunun bilincindeler. Bunu da korumaya çalışıyorlar” dedi. Misafirperverlikleri için öğrencilere teşekkür eden başkan Aras, “Teddy’i de bundan sonra aynı duygularla misafir edeceğinizden eminim. Bizler belediye olarak sokak hayvanlarımıza en iyi şekilde sahip çıkacağız, sizler de onlara karşı duyarlılığınızı her zaman koruyun” diye konuştu.

Köpek Parkı Müjdesi

Başkan Aras aynı zamanda öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı. Köpek parkları ve kuş evleri yapılması yönünde gelen bir isteği, bir müjde vererek yanıtlayan Aras; “Konacık’ta bir köpek parkı yapıyoruz. Sadece köpek sahiplerinin girebildiği bir park yaptık. Orada onların rahatlıkla zaman geçirip spor yapabilecekleri alanlar yaratıyoruz. Aynı zamanda ilçe geneline 26 adet kuş evi yerleştirdik. Yine birçok parkımızda da kuş evlerimiz var” dedi.

Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu Başkanı İnci Kutay, Başkan Ahmet Aras’ın göreve gelmesiyle Bodrum’da hayvanlar için yepyeni bir sayfa açıldığını söyledi. Bu sahiplenmeden dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Kutay, “Sokaklarda ve barınaklarda binlerce terk edilmiş can var. Hayatımızı bir kedi ya da köpekle paylaşmak istiyorsak önce bakımevlerine ve sokaklara bakın. Sizler eminim ki doğaya ve dünyaya karşı son derece duyarlı çocuklar olacaksınız. Teddy de sizlerle vakit geçirmekten çok mutlu olacak” diye konuştu. İnci Kutay çocuklara Teddy’nin bakımı ve eğitimi ile ilgili yapılması-yapılmaması gereken konusunda bilgiler verdi.

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Onur Çevik de “Bakımevlerimizde 500 köpek ve 150 kedimiz var. Hepsi sizleri ve sahiplenilmeyi bekliyor. Petshoplardan satın almak yerine buraları tercih edelim” diye konuştu.

Hayvanların Dünyası Öğrenci Kulübü tarafından katılımcılara günün anısına Teddy yazılı rozetler hediye edildi.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.