TİRHANDİL CUP’TA KEYİFLER YERİNDE

TİRHANDİL CUP’TA KEYİFLER YERİNDE

1276
0
PAYLAŞ

Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından düzenlenen, Arka Pizza, Parkım Ayaz Hotel, Fiducia International Yat Bakım Onarım ana sponsorluğunda, yerel kurum ve kuruluşlarının destekleriyle ‘imece usülü’ sürdürülen Tırhandil Cup 2019-2020 Kış Trofesi, 1-2 Şubat tarihlerinde yapılan toplam 4 yarış ile devam etti.

Gemibaşı Restaurant’ta yapılan brifingin ardından denize açılan tirhandilciler, ilk gün güneşli bir Bodrum günü ama düşük rüzgar altında Kurtburnu-Kargı Adası-Çelebi Adası-Kurtburnu coğrafi rotasında yarıştılar.

Aynı akşam, Pi Cafe Bistro’da yapılan ödül töreninde bir önceki ayağın ödülleri verilirken, çekilen kura ile özel ödül sahibini buldu. Kura çekilişini, Bodrum’un tanınmış kaptanlarından, görme engelli Kör Cengiz’in (Cengiz Orçun) yapması, gecenin espri konusu oldu. Hile-hurda yapılmadığı kanıtlanan çekilişte, Birol Marin tarafından verilen zehirli boya ve astarını kazan ise Oruç 1 ekibi oldu.

İkinci gün sabah saatlerinden itibaren başlayan ve hızı saatte 20 knot hıza kadar ulaşan rüzgar altında toplam 3 yarış yapıldı. Özellikle, ilk iki üçgen rota yarış, sert esen rüzgarla birlikte oldukça zevkli ve heyecanlı geçti. Günün son yarışı; yaklaşık 10 millik, Bodrum Kalesi önü start-Çavuş Ali sığlık şamandıraları-Çelebi Adası-Çavuş Ali sığlık şamandıraları finiş coğrafi rotası oldu.

Gün sonunda yelkenciler, Belediye Meydanı önüne bağladıkları tirhandillerinde, yarışa da katılan misafirler ile birlikte birbirlerine takılıp, şarkılar-türküler eşliğinde, eğlene güle iki günün yorgunluğunu atarken; Tırhandil Cup’ın, yarıştan öte bir gelenek, eğlence olduğunu tekrar hatırlattılar.

 

Tırhandil Cup 2019-2020 Kış Trofesi, 4. Ayak Sonuçları

  T1 Grubu

  1. Alice
  2. Oruç 1
  3. Kalita
  4. Gülşade
  5. Bastarda

T2 Grubu

  1. Usta K
  2. Funda
  3. Yaman Deniz
  4. Aganta

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.