WELTSCHMERZ “DÜNYA SANCISI” ÖDÜL YOLUNDA 

WELTSCHMERZ “DÜNYA SANCISI” ÖDÜL YOLUNDA 

618
0
PAYLAŞ

İsmini söylemekte hala zorluk çektiğim WELTSCHMERZ, “Dünya Sancısı” kısa film olarak da filmin arkasındaki ekibiyle de bir çok anlamda takdiri ve kutlanmayı hak ediyor. Farklı bakış açılarını cesaretle ortaya koyan, insana dokunan, kendinden başkalarını düşünen ve gözeten, kaliteli emeğe ve nitelikli üretime odaklanan, sağlam ekiplerden esaslı projeler ortaya çıkıyor… Okuyun, tanıyın, izleyin, takipte kalın diye yazdım. 

İnsan eliyle yaratılmış sancılar, sancıların şahidi olmanın ağır yükü, taşıdıkça ağırlaşan… Çocukluğunu, hiçliğini, aydınlığı seçen bir adam

Ofistik İşler’in yapımcılığını ve sanat yönetmenliğini üstlendiği, senaryosuna imza attığı ilk kısa film  Weltschmerz “Dünya Sancısı” 20 Kasım’da Oasis Cinemarine Bodrum’da izleyici ile ilk buluşmasının ardından ödül yoluna çıkıyor.  

İsmail Karaman’ın yönettiği ve Murat Aslankara’nın kurgu ve  görüntü yönetmenliğini üstlendiği “Weltschmerz” adlı kısa film, dünyanın yükünü ve sorumluluğunu omuzlarında hisseden bir adamın dış dünyada çeşitli olaylara ve durumlara tanıklık ederkenki sessiz, tepkisiz çaresizliğini izleyiciye etkileyici bir şekilde aktarıyor.

Ozan Aydın, Özlem Uslu, İsmail Karaman, Adil Sevencan, Engin Varol, Özgür Deniz Aydın, Doğa Sevencan’ın rol aldığı  “Weltschmerz” Dünya Sancısı aynı zamanda Ofistik İşler’in ilk kısa filmi olma özelliğini taşıyor. 

Ofistik İşler

Kimdir bu Ofistik İşler?

Nitelikli üretmeyi amaç edinen Ozan Aydın, Funda  Sevencan, İsmail Karaman tarafından kurulan Ofistik İşler, oyun ve senaryo yazımından, film çekimine, gençler için sinema ve senaryo yazımı eğitimlerine geniş bir yelpazede çalışıyor, üretiyor, anlatıyor, aktarıyor. 

Genç Sinema Projesi ile hikaye anlatıcılığının temelleri, senaryo yazım teknikleri gibi alanlarda  eğitim ve atölyeler düzenleyen Ofistik İşler, Ercan Kesal, Turgut Yasalar, Nejla Demirci, Tamay Sayar Demir, Şahin Yiğit, Yelda Karataş gibi alanının ustalarıyla gençleri  bir araya getiriyor. Eğitim sonunda katılımcı gençlerin yazdığı senaryolar arasından  jürinin birincilik verdiği  bir senaryonun  önümüzdeki aylarda  filme çekilmesi planlanıyor.  

Weltschmerz “Dünya Sancısı” Filmin Künyesi:

Senaryo: Ofistik İşler
Yönetmen: İsmail Karaman 

Kurgu ve Görüntü Yönetmeni: Murat Aslankara 

Oyuncu Koçu: Arif Akkaya 

Oyuncular: Ozan Aydın, Özlem Uslu, İsmail Karaman, Adil Sevencan, Engin Varol, Özgür Deniz Aydın, Doğa Sevencan

Yolun açık, ödülün bol olsun Weltschmerz “Dünya Sancısı” 🙂

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.