BODRUM’DA ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ÇORBA!

BODRUM’DA ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ÇORBA!

3481
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde “Yemekhane kartımda yalnızca 1 liram var, 1 lira ile karnımı doyurabilir miyim?” yazdıktan kısa bir süre sonra intihar ettiği belirlenen Sübel Ünli’nin dramatik sonu, Türkiye genelinde bir farkındalık oluşturdu. Gündelik hayatta öğrencilerin ağırlaşan yaşam koşullarıyla baş etme güçlüğünün farkına varan bir çok kurum ve kuruluş, öğrencilere destek olmak amacıyla çeşitli kampanyalar düzenlerken Bodrum Belediyesi de sessiz kalmayarak, Öğrencilere kucak açtı.

İlk olarak Ahmet Aras’ın kendi sosyal medya hesabından paylaştığı gönderi ile duyurduğu uygulamayı daha sonra Belediye kendi sosyal medya hesabından yaymaya devam etti.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın paylaşımı şöyle;

“Sevgili öğrenci arkadaşlarım; Zor şartlar altında eğitim gördüğünüzü biliyorum. Biz de bu çorbada tuzumuz olsun dedik ve Bodrum’da okuyan öğrenci arkadaşlarıma çorba ikram etmek istedik. Hepinizi misafirimiz olmanız için Müsgebi Cafe’ye bekliyorum. Sizleri seviyorum 💙”

 

Belediye sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle;

“Üniversitelilerin çorbası bizden!
Bodrum’da eğitim gören Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğrencilerine, 8 Ocak Çarşamba gününden itibaren her gün 16.00-20.00 saatleri arasında ücretsiz çorba servisi
Bodrum Belediye A.Ş. Ortakent Müsgebi Cafe’de. Tüm Üniversite öğrencilerimizi bekliyoruz 😊💙
Bodrum’da okuyan üniversite öğrencilerimiz de bize emanet.”

Hayata geçtiği andan itibaren, bir çok öğrencinin içini ısıtacak olan bu uygulama ile Bodrum’da yaşayan öğrencilerin bir beklentisi de ulaşım ve kiralardaki yüksek bedellerin, öğrenciler için dengelenebilmesi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.