AĞAÇLANDIRMAYA KENDİ ÇEVRELERİNDEN BAŞLADILAR

AĞAÇLANDIRMAYA KENDİ ÇEVRELERİNDEN BAŞLADILAR

1599
0
PAYLAŞ

Orman yangınları ve iklim değişikliği yüzünden, zor günler yaşayan tüm dünya için hareket etme zamanı diyen Allium Villas Resort Bodrum çalışanları, işe kendi çevrelerini ağaçlandırarak başladı.

Dünyanın akciğerleri olan ormanlar gün be gün azalırken, bunun doğaya yansımasını ne yazık ki tüm açıklığı ile yaşadığımız günlerdeyiz. İşte tam da bunun önemine vurgu yapmak, yeşil ve temiz bir doğada nefes alıp vermenin değerini hatırlatmak için Allium Villas Resort Bodrum çalışanları işe kendi çevrelerinden, yani Yalıkavaktan başlayarak, Yalıkavak bölgesinde fidan dikimi gerçekleştirdi.

Tüm çalışanların kendi elleri ile dikip, suladıkları zeytin fidanları, havayı temizlemek, oksijen üretmek ve erozyonu önlemek için şimdiden işe koyuldu bile. Olgun bir ağacın, 2 kişinin günlük ihtiyacı kadar oksijen ürettiğini ve yılda 6 kiloya yakın karbonu emip, sera gazı etkisini azalttığını düşünürsek, Allium Villas Ekibi 40 kişinin oksijen ihtiyacını karşılamış ve 120 kilo karbondioksidin doğadan emilimini sağlamış oluyor.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında ‘’doğaya nefes’’ adı altında ağaçlandırma çalışmalarına devam edecek olan Allium Villas Resort Bodrum ekibi, doğaya sağladıkları fayda ile Bodrum’un oksijenini ve güzelliğini daha da artırmış oldular.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.