BODRUM’UN THAİ MUTFAĞI DİBEKLİHAN DA

BODRUM’UN THAİ MUTFAĞI DİBEKLİHAN DA

852
0
PAYLAŞ
Thai Select Signature ödüllü, ince detayların lezzet kadar önemsendiği 23 senelik niş mutfak Pera Thai, Bodrum’un Kültür ve Sanat Köyü Dibeklihan’da açıldı.

Thai Select Signature ödüllü,  ince detayların lezzet kadar önemsendiği 23 senelik niş mutfak Pera Thai, Bodrum’un Kültür ve Sanat Köyü Dibeklihan’da açıldı. Günün her saatinde yenebilen sağlıklı, hafif ve lezzetli Tayland yemekleri Bodrum’un gastronomik çeşitliliğine farklı bir soluk getiriyor. 

Thai Select Signature ödüllü, ince detayların lezzet kadar önemsendiği 23 senelik niş mutfak Pera Thai, Bodrum’un Kültür ve Sanat Köyü Dibeklihan’da açıldı.

Pera Thai’de günün her saati ağaçların serinliğinde,  sunumu ve lezzetiyle hafızanızda yer edecek lezzetler deneyebilir, canlı caz dinletisi eşliğinde egzotik gün batımı içeceğinin keyfini çıkarabilirsiniz

Tayland’ın Türkiye’deki turizm tanıtımından sorumlu Tayland Turizm Otoritesi Türkiye Müdürü Fatma Güner Üstüner Pala’ya bir kadın işletmesi olan Pera Thai’nin Bodrum’a gelişini ve Tayland mutfağını sordum, çok güzel anlattı, bu lezzetleri denemeden Bodrum’dan ayrılmayın.    

Fatma Güner Üstüner Pala: Pera Thai 23 senelik bir marka, Thai mutfağı çok niş bir mutfak, biz Türkiye’deki en eski temsilcisiyiz. Tayland mutfağı çok detay isteyen bir mutfaktır, baktığınız zaman tabaklardaki dekorlar bile el oyması. Bodrum’un çeşitlenen gastronomisi ve yazın İstanbul’dan Bodrum’a gelen müşterilerimizin de uzun süredir varolan talebi bizi Bodrum’da bir yer arayışına itti. Pera Thai markamızın Bodrum’da yer alabileceği en doğru nokta olan Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde 15 Mayıs’ta soft opening ile Pera Thai Bodrum şubemizi açtık.  

Günün her saatinde yenebilen sağlıklı, hafif ve lezzetli Tayland yemekleri Bodrum’un gastronomik çeşitliliğine farklı bir soluk getiriyor.

Tayland Krallığı tarafından sınırlı sayıda verilen Thai Select Signature  Ödülü ile 2009’dan beri en üst kategoride ile ödüllendiriliyoruz. 

 

İstanbul’da çok bilinen, niş bir mutfak olan Thai Mutfağı ile Bodrum’da gastronomiye farklı bir soluk geliyor

Fatma Güner Üstüner Pala: Tayland karşılama geleneği olarak misafirlerimize limon otu aromalı ferahlatıcı havlular servis ediyoruz. Garsonlarımız uzun yıllardır bizimle çalışıyor, çok tecrübeliler, misafirlerimizi menü seçimlerinde yönlendirebilirler. İstanbul ekibi burada Bodrum’da, baş aşçımız burada, bu mutfakta garson olmak da tecrübe istiyor, her garson önce mutfakta  staja giriyor, yemeklerin içinde ne var, nasıl pişiriliyor görüyor.  

Tayland’ın Türkiye’deki turizm tanıtımından sorumlu Tayland Turizm Otoritesi Türkiye Müdürü Fatma Güner Üstüner Pala Pera Thai Bodrum’un açılışını anlattı.

Tayland mutfağı sote ve tencere yemeği ağırlıklı bir mutfaktır, bir eczane gibi tamamen şifalı otlarla aromalandırılıyor, veganlara, glutensiz beslenenlere yönelik menü çıkartabiliyoruz. Menümüz çok çeşitli, Tayland’dan gelen taze bitkiler ve baharatlar kullanıyoruz, egzotik lezzetler de var.  Tayland mutfağında acı çok önemlidir, tatlı, tuzlu, acı, ekşi hepsi bir aradadır bu nedenle yemek bittiğinde canınız tatlı istemez.  Tayland mutfağını ilk kez deneyecek misafirlerimize Tayland’ın milli yemeği olan Pad Thai- noodle önerebiliriz, başlangıçlardan tavuk satay ve sebzeli spring roll deneyebilirler.

İstanbul’da çok bilinen, niş bir mutfak olan Thai Mutfağı ile Bodrum’da gastronomiye farklı bir soluk geliyor

Bodrum’un içinde hem de Bodrum’dan kaçış noktasında, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü içinde sergileri gezerek, canlı performansları izleyerek, bu çok özel mimari içinde konumlanan minik dükkan ve antikacılardan alışveriş yapabilir, Pera Thai’de günün her saati ağaçların serinliğinde bir yemek yiyebilir, canlı caz dinletisi eşliğinde gün batımı içeceği alabilirsiniz.

Pera Thai’de canlı caz dinletisi eşliğinde egzotik gün batımı kokteyllerini yudumlayın
Pera Thai Bodrum Dibeklihan’da Elif Turan Trio ile Tayland lezzetleri ile caz akşamları

Uzun zamandır beklediğimiz niş Tayland mutfağı Bodrum’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde yerini çok güzel buldu, röportaj ve Tayland mutfağının leziz menüleri ile bizi tanıştıran Fatma Güner’e teşekkür ederiz.
Fotoğraflar: Murat Aslankara & Cem Şimşek |3448 Productions Bodrum

 

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.