ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ ŞARKILARI C-MAJÖR SESLENDİRDİ

ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ ŞARKILARI C-MAJÖR SESLENDİRDİ

4114
0
PAYLAŞ

C-Majör İş’ten Sesler Korosu; İstanbul’dan sonra Bodrum’da da yeni sezona merhaba diyerek 10 Kasım Pazar akşamı ‘’Atatürk Şarkıları’’ buluşmasında solo performanslarını gerçekleştirdi.

C-majör İş’ten Sesler Korosu; İstanbul’dan sonra Bodrum’da da yeni sezona merhaba diyerek 10 Kasım Pazar akşamı solo performanslarını gerçekleştirdi. Koro Şefi Ragıp Arda’nın orkestrasıyla gerçekleşen ‘’Atatürk Şarkıları’’ buluşmasında; C-majör İş’ten Sesler Korosu üyeleri, bir dakikalık saygı duruşuyla başladıkları gecede Ulu Önder Atatürk’ü özlemle andılar ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği şarkıları seslendirerek sahne aldılar.

Sianji Hotels Yönetim Kurulu Başkanı ve C-Majör Kurucusu Recai Çakır’ın ev sahipliğinde gerçekleşen geceye Şakir Öner Günhan, Nesrin Körükçü, Selçuk Alagöz, Sinan Erkoç, Burcu Hancı gibi ünlü sesler de C-Majör İşten Sesler Korosu Bodrum Üyeleri ile birlikte sahne alan isimler arasındaydı.

Recai Çakır

Gecenin başında bir konuşma yapan Recai Çakır, konserler sonrası ilk defa bir araya geldikleri gecenin 10 Kasım’da düzenlenmesinin bir tesadüf olmadığını belirtti. Recai Çakır konuşmasında şunları söyledi;

“Bu gece hepimiz burada hem koromuzun gecikmiş olan buluşmasını gerçekleştirmek, hem de, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümü nedeniyle sevdiği şarkıları seslendirmek için bir araya geldik. Bu gece hepimiz için özel bir gece. Adına, anlamına uygun olarak yaşanması da ayrıca bu geceye farklı bir anlam katıyor.”

Gece boyu söylenen şarkılara hep birlikte eşlik eden C-Majör İş’ten Sesler Korosu Bodrum Üyeleri, gecenin sonunda hep birlikte İzmir Marşı’nı söyleyerek geceyi sonlandırdılar.


C-majör İş’ten Sesler Korosu ile ilgili detaylı bilgileri ve güncel gelişmeleri @cmajistanbul instagram hesabından takip edebilirsiniz. 

C-MAJÖR İŞ’TEN SESLER KOROSU HK

Sianji Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır önderliğinde 2016 yılında kurulan, Başkan Yardımcısı-Tezmaksan Makine San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu, Ataköy Marina CEO’su-Genel Sekreter Yalçın Dülger, STK İletişim Sorumlusu Melike Argiş, Üye İlişkileri ve Mali İşler Sorumlusu Burcu Kösem, İcra Kurulu Üyesi-Mentor Gümrük Kurucu Ortağı Dr. Hakan Çınar ile sosyal sorumluluk görevlerini, sanat aracılığıyla toplum faydasına dönüştüren özel bir topluluk olan C-majör İş’ten Sesler Korosu, sorumluluk bilinciyle çalışmalarına devam ediyor. Atasay Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, Denizbank CEO’su Hakan Ateş, Ener Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmail ışık, Dedeman Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Merhum Murat Dedeman, Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Özcan’ın asil üyeleri olduğu C-majör İş’ten Sesler Korosu, 6 yıldır gerçekleştirdiği konserlerle; TOÇEV, Mehmetçik Vakfı, Çocuk Eğitim (İşitme Engelliler) Derneği, İstanbul Down Sendromu Derneği, Dünya Engelliler Vakfı, Bodrum Engelliler Vakfına destek oldu. Bugüne kadar değerli iş insanlarının yanı sıra Alişan, Altay, Bekir Ünlüataer, Cici Kız Bilgen Bengü, Baha Boduroğlu, Bora Gencer, Bora Öztoprak, Çelik, Ege, Erkan Oğur, Ersan Erdura, Fatih Erkoç, Hüsamettin Subaşı, lham Gencer, İsmail Özkan, İsmail Hakkı Demircioğlu, Kubat, Melihat Gülses, Metin Şentürk, Müşerref Akay, Nebil Özgentürk, Özgün, Rafet El Roman, Rana Alagöz, Selçuk Alagöz, Suzan Kardeş, Yonca Evcimik, Zara, mizahçı ve yönetmen Gani Müjde, Metin Uca, yazar Ahmet Ümit, tiyatrocu Behzat Uygur gibi sanat dünyasının önemli isimlerinin de bugüne kadar konserlerde gönüllü olarak yer aldığı koro 110 kişiden oluşuyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.