ÇAĞDAŞ BODRUMSPOR 2022-2023 SEZONUNA HAZIR

ÇAĞDAŞ BODRUMSPOR 2022-2023 SEZONUNA HAZIR

197
0
PAYLAŞ

Çağdaş Bodrumspor Basketbol Takımı 2022-2023 TBL sezonu öncesi tüm yönetim ve idari kadrolarıyla birlikte Swissôtel Resort Bodrum Beach Otel’de düzenlenen bir yemekle bir araya geldi. Yeni sezonda da iddiasını sürdürecek olan Çağdaş Bodrumspor Kulübü, alt yapıya sağlayacağı spor okulları ve oluşturduğu imkanlar ile kendi bünyesinde akademileşerek Bodrum’da geleceğin yıldız basketbolcularını yetiştirecek.

 

2022- 2023 sezonunda oynayacak tüm sporcu ve teknik adamların katıldığı yemekte, Genel Sekreter Mehmet Göktürk ASLAN, Çağdaş Bodrum Spor Erkek Basketbol Takımının, geleceğin sporcularını yetiştirmek üzere kurdukları alt yapının önemine değinirken, bu sezon sonunda basketbol 1. Liginden süper lige çıkma hedeflerinden de bahsetti.

ASLAN, “Güzel bir sezon geçirmek üzere güçlü bir takım kurduk. İlk hedefimiz Süper Lige çıkmak. Bodrum’u, Bodrumluları süper lige taşıyarak, Bodrum’un adını bir spor destinasyonu olarak da duyurmak istiyoruz. Bodrum ve civarında geleceğin Basketbolcularını yetiştirmek üzere kurduğumuz alt yapı bizler için çok değerli. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz seçmelerde 45 çocuğumuzu alt yapı kadrosuna aldık. Geçmişte Banvit, Beşiktaş, Galatasaray gibi önemli basketbol kulüplerinin altyapı organizasyonlarında görev alan, aynı zamanda U18 basketbol milli takım asistanlığı görevini aktif olarak yürüten Alp Baydar hocamıza görev verdik. Geleceğimize yatırım yapmak ana hedeflerimiz arasında” dedi.

HAYALİMİZ, ALTYAPI DESTEKLİ BİR A TAKIMI OLUŞTURMAK.

Gençlik ve Spor Genel Bakanlığına bağlı Bodrum Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirdikleri tadilattan bahseden ayrıca Türkiye’de yeteri kadar futbol kulübü olduğunu, salon sporlarına daha fazla yönelmek gerektiğini belirten Çağdaş Bodrumspor Kulübü Başkanı Dağlarca Çağlar, “Genel Sekreterimiz Mehmet Göktürk ASLAN’ın da bahsettiği gibi geleceğimize yatırım yapmak ana hedeflerimiz arasında. Altyapıda spor okulları kısmımız olacak. Başta bölge çocukları olmak üzere başarılı gençleri seçip U11, U13, U15 takımları yaratacağız. Bu çocuklardan ve velilerinden asla büyük ücret almadan hatta Bodrum dışındaysa konaklama imkanını ve 3 öğün yemeğini verip, okul imkânı sunup akademi kuracağız. Bir nevi yıllar önce Banvit’in, Efes Pilsen’in hayata geçirdiği modeli uygulayacağız. En büyük hayalimiz, bizi mutlu edecek en önemli şey altyapımızdan yetişmiş bir çocuğun, 3-5 sene içinde büyük takımlara karşı oynadığını görebilmek. Çağdaş Bodrum Spordan çıkan bir gencin milli takıma, belki NBA’e girmesi bence bizim için de Bodrum için de inanılmaz bir duygu olur. Hayalimiz mutlaka altyapı destekli bir A takım oluşturmak. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar içerisinde önemli bir yer tutan tesisleşme konusunda önemli mesafeler kat ettik. Bodrum Kapalı Spor Salonu dışında kendi kompleksimizi yapmak için arsa arayışlarımız devam ediyor.” dedi.

 

BODRUM KAPALI SPOR SALONUNU YENİ SEZONA YETİŞTİRECEĞİZ.

Dağlarca Çağlar

Gençlik ve Spor Genel Bakanlığına bağlı Bodrum Kapalı Spor Salonunu standartlara uygun olarak 2022- 2023 basketbol sezonuna yetiştirilebilmek için revizyon çalışmalarının devam ettiğini belirten Çağlar, “Maç oynanamıyordu, salonun bazı eksikleri vardı. Bakanlıkla konuşup izin aldıktan sonra soyunma odalarını büyüttük. Skorbordu, zemini, şeref tribününü, her yeri değiştiriyoruz. Hem maç oynanır hale getiriyoruz hem de bizimle birlikte diğer takımların da bundan faydalanmasını sağlayacağız. Tesisler başarı için sadece araç. Bu aracı amaca çevirmek adına anahtar rolü, sporcu ve antrenörler üstlenmekte. Bodrum sporunun kalkınmasında antrenör-sporcu ve tesis faktörlerini bütün olarak değerlendiriyoruz.” dedi. Süper Lig için iddialı bir kadro kurduklarını vurgulayan Çağlar, sözlerini “İyi transferler yaptık. Genel sekreterimiz, idari menajerimiz ve hocamız ile iyi bir kadro kurduk. İddialıyız. Bu sene Süper Lig hedefini koyduk. Bodrum’a ayrı bir heyecan katacağımızı düşünüyorum” diye tamamladı.

Medya grup temsilcilerinin de katıldığı yemekte A takım sporcuları ile keyifli dakikalar yaşandı. Basketbol Kulübü Şube Yöneticisi Engin Çetinay ise, takımın geçen yıl 2. Lig’den başladıkları ve 2. olarak üst lige çıktıklarını vurgularken bir sonraki sene Süper Lig hedeflerinden bahsetti. Çetinay, “Geçen yıl basketbol kulübü olarak Çağdaş Bodrum Spor’u kurduk. Hedefimiz 1. Ligte oynamaktı, başardık. Önümüzdeki sezon hedefimiz ise süper ligde Bodrumumuzu başarı ile temsil etmek “dedi.


Çağdaş Holding Hakkında
1987 yılında kurulan ve 1997 yılında faaliyetlerini Bodrum’a taşıyan Çağdaş Holding, bugün Türkiye’nin ve Bodrum’un en önemli yatırımcıları arasında yer alıyor. Yıllardır sürdürdüğü gayrimenkul ve turizm yatırımlarıyla, Bodrum’un dünya markası yolculuğuna katkıda bulunan Çağdaş Holding, 2015 yılında Turgutreis’te hizmete açtığı Swissôtel Resort Bodrum Beach’in ardından Bodrum Merkez’de konumlanacak Swissôtel Residences Bodrum Hill için de çalışmalarını sürdürüyor.
Turizm alanındaki yatırımlarının yanı sıra Çağdaş Cennet Koyu Evleri ve Şalvarağa Homes gibi projelerle de Bodrum’a değer katan Çağdaş Holding, bünyesinde barındırdığı 8 farklı şirketle bölge ekonomisinin itici gücü konumunda.
Kişiye özel villa kiralama ve teknoloji perakendesi gibi alanlarda da büyümesini sürdüren Çağdaş Holding, bünyesinde barındırdığı Bitci Teknoloji ile de blockchain teknolojileri konusunda araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütüyor.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.