ÇEYREK ASIRLIK LEZZET “NAZİK ANA”

ÇEYREK ASIRLIK LEZZET “NAZİK ANA”

6849
0
PAYLAŞ

 

Bodrum merkezde Eski Hükümet Sokak aralığından, Bodrum’un kendine özgü taş evlerinden birinin önünden geçerken, avlusunda 30 yıldır hizmet veren bir mekân olan Nazik Ana, mutlaka dikkatinizi çekecektir. Geçen 30 yıl içerisinde el değiştirmesine rağmen, ilk günkü lezzeti korumak, tarzı bozmamak adına çok çaba sarf edilmiş. Hafta içi 20 çeşit tencere yemeği ile bunun yanında tatlısı, çorbası zeytin yağlısı derken oldukça zengin bir menü ile karşınıza çıkan Nazik Ana’da tadacağınız her lokmada Ege’ye özgü bir dokunuşu yaşatıyor insana. Her yemeği özellikle Ege usulü yaptıklarından olsa gerek, 100 yıllık taş evin otantik avlusunda yer alan Nazik Ana’nın müşterileri, avukatlar, memurlar, esnaflar, yerli ve yabancı turistlerden oluşuyor. Hatta öyle ki, Trip Advisor’da Bodrum genelindeki 394 kayıtlı restoran arasında 24’üncü sıra olma başarısıyla adını ve lezzetini dünya vatandaşlarına da kanıtlamış.

Geleneksel Türk Mutfağının orijinal reçeteleri ve aynı gelenek göreneklerle hizmet vermeye devam eden mekanın en çok önem verdiği nokta, yemeklerin her birinde kullanılan malzemelerin doğal olmaları ve özenle seçilmeleri. Kuru fasulyeyi özel olarak İspir’den getirten Çetin Gültekin, yemeklerini Osmanlı usulü, güveçte pişirip, servis ediyor. Bu sene itibariyle taş fırında pide ve lahmacun çeşitlerini de menüsüne ekleyen Nazik Ana’da turşu da kendi imalatları.

Yaz mevsiminde sebzelerin zenginleşmesiyle birlikte koca bir dolap dolusu zeytinyağlı gözünüze çarpıp da sipariş için kafanızı karıştırırken, meyvelerle yapılan ve bir çok lokantada artık yapılmayan kompostolar da sizi geçmişteki güzel anlarınıza götürecek. Unutulmuş tatları mutlaka bulabileceğiniz bu mekânda her çarşamba keşkek yiyebilirsiniz. Her gün değişen menünün yanında bulabileceğiniz özel hazırlanmış kızarmış mantı yemeyi ihmal etmemeniz de önerilir. Canınız mangal keyfi çektiyse üzülmeyin. Menüde sizin için de seçenekler mevcut.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.