MANDALİNCİ: BODRUM’UN SORUNLARI PARTİCİLİĞE İNDİRGENEMEZ!

MANDALİNCİ: BODRUM’UN SORUNLARI PARTİCİLİĞE İNDİRGENEMEZ!

315
0
PAYLAŞ

 

 

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, seçim çalışmalarına ‘birlikte yol yürüyeceğiz’ dediği sivil toplum kuruluşu ziyaretleriyle başladı. Bodrum’un denizle bağının önemine vurgu yapan Tamer Mandalinci otel ve deniz turizmini önceleyen projelerle ‘şirin tatil beldesi Bodrum’u tekrar canlandıracaklarını açıkladı. Bodrum’un sorunlarının çözümü için merkezi hükümetle icracı bakanlıklarla görüşeceğini belirten Mandalinci “Dünyaya açılan kapımız Bodrum’un sorunları hepimizin sorunlarıdır. Particiliğe indirgenemez, Bodrum’a böyle bir haksızlık yapılamaz” dedi.

 

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, seçim ziyaretlerine sivil toplum kuruluşlarını ziyaretle başladı. CHP Belediye Meclis Üyesi adaylarıyla İMEAK Bodrum Deniz Ticaret Odası, Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği, Bodrum Turistik Otelciler Yatırımcılar ve İşletmeciler Derneği, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve TMMOB’u ile ziyaret eden Mandalinci, ortak aklın önemine vurgu yaptı, ilçenin ve halkın faydasına olacak her projede birlikte çalışacaklarını söyledi.

Tamer Mandalinci ziyaretlerdeki konuşmasında dünyanın gözbebeği, turizmin kalbi Bodrum’un bu günlerine denizi, doğasıyla geldiğini belirterek, son yıllardaki yoğun göçle Bodrum o eski şirin tatil beldesi görünümünden çıktığını ifade etti. Deniz, otel turizminin önemini artıracak, Bodrumluların refahını, mutluluğunu önceleyen adımları atacaklarını kaydeden Mandalinci, çalışmalarla ‘şirin tatil beldesi Bodrum’u tekrar hayata geçireceklerini söyledi.

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, “daha fazlası ve daha iyisi” hedefiyle yola çıktıklarını belirterek “Muğla’da dümenin başında Bodrum’u, sorunlarını bilen Ahmet Aras başkanımız olacak, birlikte güzel adımlar atacağız. Bodrum’un sorunlarını biliyoruz ve Ahmet Aras başkanımızın desteğiyle çözümlerini projelerimizle sunacağız” dedi.

Başkanlığında siyaset üstü bir anlayışla görevi üstleneceğinin belirten Tamer Mandalinci şöyle devam etti:

“Hangi görüşten hangi partiden olursa olsun herkesi kucaklayan, her sözü önemseyen bir anlayışla çalışacağız. Tüm halkımızın belediye başkanı olacağız. Benzer ve farklı fikirler, düşünceler yol gösterici olacak. Ne kadar çok diyalogda olursanız, o kadar çözüm önerisi geliştirirsiniz. Bodrum için en doğrusunu birlikte bulacağız, mutlu bir yaşam alanı yaratacağız. Bodrum için Cumhurbaşkanıyla, icracı bakanlarla görüşeceğiz, aynı hassasiyet ve samimiyetle kendilerine yaklaşacağım. Bodrum dünyaya açılan kapımızsa, sorunları hepimizin sorunlarıdır. Sorunlar particiliğe indirgenemez, Bodrum’a böyle bir haksızlık yapılamaz. Eğer biz bu sorunları particiliğe indirger ve bendensen yaparım dersek, Bodrum bundan son derece rahatsız olur ve hak ettiği değeri alma noktasında da geride kalır. Bodrum tamamen hizmet odaklı, taş üstüne taş koymak isteyenlerle işbirliğiyle anılan çekim merkezi olacak.”

Gençlere siyasete katılma çağrısı

CHP Adayı Tamer Mandalinci, heyecanı ve dinamizmiyle çevresine olumlu etki yarattığı ifade edilmesi üzerine Türkiye’nin en genç belediye başkan adaylarından bir olduğunu söyledi. Bu durumun kendine ayrı bir sorumluluk yüklediğini kaydeden Mandalinci, “Burada atacağımız doğru adımlar, yapacağımız doğru işler birçok gence de cesaret verecek. Gençlerde siyasete girip girmeme konusunda tereddüt var. Gençlere çağrım şu; hangi görüşten olursanız, hangi partiye yakın olursanız olun siyasete girin, memlekete faydalı olmak için adımlar atın. Gençler iyi işler yapıp bir basamağı aştıktan sonra diğer basamağın önü açılır mı diye düşünüyor. Açılacağına inanın. Cesaretle doğru işler, doğru projeler yaparsanız, kucaklayıcı olursanız bu bir başarı haline gelecektir. Belediye başkanlığımda da yeni fırsatlar oluşturma amacıyla gençleri her zaman cesaretlendireceğim, yalnız bırakmayacağım. Bu genç bakış açısıyla ülkeme, Bodruma hizmet edeceğim” ifadelerini kullandı.

Yerel yönetimden beklentilerini anlatan STK başkanları, Mandalinci’nin enerjisinden, Bodrum’un sorunlarına yaklaşımından çok etkilendiklerinin belirterek iş birliğinde önemli projeleri hayata geçirebileceklerini kaydetti.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.