SEDEF BİLGİN İLK SERGİSİ “BEYAZ” İLE BÜYÜLEDİ

SEDEF BİLGİN İLK SERGİSİ “BEYAZ” İLE BÜYÜLEDİ

459
0
PAYLAŞ

 

Bu yıl üniversite eğitimine İtalya’nın Floransa kentindeki Polimoda okulunda başlayacak olan Sedef Bilgin, orta öğretimi sırasında hazırladığı resimlerini “Beyaz”ı Bodrumlu sanatseverlerle buluşturdu. Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki serginin açılışına yoğun bir ilgi vardı.

Özel Bodrum Kartanesi Eğitim Kurumları Kurucusu Elvan Bilgin’in kızı olan 19 yaşındaki genç ressam, Floransa yolculuğu öncesi, yıllar boyunca süren çalışmalarını bir sergiyle sanatseverlerle buluşturmak istediğini söyledi. Anne Elvan Bilgin de yaptığı açılış konuşmasında a Sedef’in sürekli sanatla iç içe olduğunu söyledi. Elvan Bilgin konuşmasında şunları söyledi;

“Sedef, çocukluğundan beri sürekli sanatla iç içeydi. Çok yoğun bir tempoda çalışmama rağmen, bale, çello, piyano derken yıllar sürekli Sedef’i sanata taşıma şeklinde geçti. Resim zaten yaşantısında hep vardı. Matematik sınavında bile kağıdın çevresine çiçek böcek çizerdi. Şimdiye kadar kızıma emek veren tüm eğitmenlere şükranlarımı borç bilirim. Onların emeklerini asla yadsıyamam.” dedi.

Ressam Sedef Bilgin sergisi ile ilgili şunları söyledi “Ana okulundan bu yana resim yapıyorum. Önce Ümit Nalbantoğlu sonra da Kader Aktü’den resim dersleri aldım. Genelde karakalemle portre ve natürmort çalışmayı seviyorum. Sergime “Beyaz” ismini verdim çünkü hem saflığı ve temizliği simgeliyor, hem de beyazı her şeyde ve her yerde görüyoruz. Aslında bir yansıma, renk değil. Yeni temiz ve beyaz başlangıçları anlatıyor. Sergide 21 çalışmam var. Ben genellikle natürmort ya da portre çizerim.

Bundan sonra artık İtalya’dayım ve moda sektörü üzerine gideceğim ama yine de resim yapmaya devam edeceğim. Hayalini kurduğum İtalya’da ki Polimoda okuluna geçen sene kabul edildim. Okulumu 1 yıl dondurarak İtalyanca öğrendim, aynı zamanda büyüdüğüm Kartanesi Anaokulu’nda bir yıl çalışarak çocukların dünyasına biraz daha girdim ve çocuk gelişim öğrencisi olarak da uzaktan okumaya devam ediyorum” dedi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.