UMURCA İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNE HİJYEN VE ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMİ 

UMURCA İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNE HİJYEN VE ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMİ 

549
0
PAYLAŞ

 

Umurca İlkokulu öğrencileri, Bodrum Amerikan Hastanesi ve Deniz Temiz Derneği/TURMEPA işbirliği ile hijyen ve çevre bilinci konusunda eğitim aldı. Türkiye’nin ilk “Müze Hastane”si olan Bodrum Amerikan Hastanesi’nde müze alanını gezip mozaikler hakkında bilgi edinen öğrenciler, TURMEPA tarafından çevre ve kıyı temizliği hakkında bilgilendirildi. Sonrasında ise Bodrum Amerikan Hastanesi hemşiresinden el hijyeni eğitimine dair temel bilgiler alarak ellerini nasıl yıkamaları gerektiği anlatıldı.

Kurulduğu günden bu yana sağlık alanında üstlendiği öncü rolün yanı sıra toplumsal yaşama da değer katmak için çevresel, kültürel ve tarihi projelere destek vererek topluma karşı olan sorumluluğunu yerine getiren Bodrum Amerikan Hastanesi, Deniz Temiz Derneği/TURMEPA ile iş birliği yaparak bu kez Umurca İlkokulu öğrencilerini ağırladı.

Hijyen ve çevre konusunda önemli bilgiler alan ilköğretim öğrencileri öncelikle, “Geç Roma Dönemi”ne ait ortaya çıkan tarihi eserleri koruma altına alarak sergileyen Bodrum Amerikan Hastanesi’de müze alanını gezip mozaikler hakkında bilgi edindi. Müze alanında Deniz Temiz Derneği/TURMEPA tarafından öğrencilere, doğa ve çevre bilincinin gelişmesi için çevre ve kıyı temizliği hakkında bilgiler verildi. Bodrum Amerikan Hastanesi enfeksiyon hemşiresi Turceyin Yıldız’ın anlatımıyla öğrencilere el hijyeni konusunda temel bilgiler verilerek ellerini nasıl yıkamaları gerektiği anlatıldı. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği etkinliklerin ardından minikler, Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekimi Yusuf Babayiğit ve Bodrum Amerikan Hastanesi Pediatri bölümünden Dr. Seçkin Kurt’la bir araya gelerek keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Etkinlikte konuşan Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekimi Dr. Yusuf Babayiğit, “Bodrum Amerikan Hastanesi olarak sağlık sektöründe önemli çalışmalara imza atarken, bir yandan da gelecek nesillere ilham ve örnek olmayı amaçlıyoruz. Alışkanlıkların küçük yaşlarda başladığına inanarak, öğrencilerimize el hijyeni ve çevre bilincini aşılamak için Deniz Temiz Derneği/TURMEPA ile kolları sıvadık ve farkındalık yaratmak adına öğrencilerimizi Bodrum Amerikan Hastanesi’nde ağırlayarak el hijyeni ile çevre ve kıyı temizliği hakkında eğitimler gerçekleştirdik. İlköğretim seviyesindeki öğrenciler yeniliğe ve gelişime çok açık. Onlardaki farkındalığın ve bilincin gelişmesi için bu tarz eğitimlerin yaygınlaştırılması noktasında elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz,” dedi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.