YAHŞİ’DE “YAHŞİCE” BİR RESTORAN

YAHŞİ’DE “YAHŞİCE” BİR RESTORAN

3623
0
PAYLAŞ

 

Bodrum’un en az modernleşmiş koylarından, Ortakent Yahşi yalıda, denizle iç içe bir konumda bulunan Yahşice Balık Restaurant’ı, günün her saatinde misafirlerine keyif vermek için hizmet veriyor. Yaz kış açık olan Yahşice, yazın en sıcak günlerinde dahi, sahilinde bulunan Ilgın ağıçlarının gölgesinde, koyun ince esen serinliğini bir araya getiren konumuyla, tatil keyfini doyasıya yaşamak isteyenler için en önemli tercih nedeni oluyor. Bodrum’un en temiz sahiline sahip Yahşi’de gündüzleri denize girenler için mutfaklarında farklı bir menü oluşturduklarını söyleyen işletme sahibi Mustafa Karaoğlan, dileyene mantı, tavuk, köfte ızgara, et güveç şinitzel gibi yiyecekleri hemen servis ettiklerini söylüyor.

Bir aile işletmesi olarak 40 yıldır aynı mekanda farklı alanlarda hizmet veren Bodrumlu Karaoğlan ailesinin 41 yıldır başarıyla bugünlere getirdiği Yahşice Restaurant,
Sabah köy kahvaltısı ile başlayan servislerini akşamın geç saatlerine kadar, özellikle deniz mahsullerinden oluşan bir menüyle devam ettiriyorlar. Köy kahvaltısı, güneşte yapılmış mandalina, bergamut reçelleri ve diğer organik ürünlerle servis yapılıyor. Gündüz plaja her türlü yiyecek servisinin yapılmasının yanında anne Elif Hanım’ın kendi reçetesiyle yapılan mantı, özel istek alan gündüz yiyeceklerinden.

Yahşice Restaurant’ın kendine özel yiyecekleri olan kendi suyunda ahtapot pilavı, mürekkepli sübye(Garalı), Bodrum usulü baby Kalamar, enginarlı sübye, arapsaçlı sübye, şaraplı ahtapot, şaratpa baby kabak, kırlangıç, iskorpit, adabeyi, levrek, lağos buğulama, peygamber balığı kavurması, Kemik üzeri Peygamber Balığı, haş haşlı Jumbo Karides, patlıcan böreği, beğendili ahtapot ve kendi suyuynda soslamadan yapılan ızgara ahtapot, Yahşice Restaurant’ın saymakla bitmeyen, pek bir yerde de yiyemeyeceğiniz en özel lezzetlerinden. Öyle ki, Bu lezzetlerin yaratıcısı ve uygulayıcısı Mustafa Karaoğlan, “En ünlü otellerin şeflerini getirsinler, lezzet konusunda yarışırım.” diyecek kadar da iddialı.

Zengin balık çeşitleri ve yöresel mezeler sunan, denize sıfır konumuyla bunları harika bir manzarayla birleştiren Yahşice, zengin balık çeşitleri ve yöresel mezeler sunan, denize sıfır konumuyla bunları gerek günbatımında, gerek dolunayda harika bir manzarayla birleştiren çok özel bir mekan. Bunlara bir de yirmi yılı bulan işletmecilik tecrübesini ekleyin, ortaya harika bir restoran tanımı çıkıyor. Klasik tarzda dekore edilmiş, sıcak bir ortam oluşturmayı başarmış Restoranın sahibi Mustafa Karaoğlan akşamları ailesiyle birlikte işletmenin eksiksiz yürümesi için çabalıyor. Mustafa Bey çoğu zaman mutfakta, kardeşi Hasan Hüseyin mangalda bulunuyor ve eşsiz lezzetlerin hazırlanmasına nezaret ediyorlar. Gelen müşteriler, genellikle yıllardır burayı benimsemiş olan kişilerden oluşuyor ve Yahşice’nin müdavimleri günden güne artıyor. Özellikle ve yukarıda saydığımız çeşitli spesiyallerinin çekiciliği ve lezzeti Yahşice Restaurant’ı Ortakent sahilinin en çok aranan yerlerinden biri haline getiriyor. Buna 35 yıllık tecrübeyi ve lezzetleri de eklersek geriye size güzel bir ziyafet çekmek kalıyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.