BARLAR SOKAĞI YENİDEN DOĞDU

BARLAR SOKAĞI YENİDEN DOĞDU

4115
0
PAYLAŞ

Bodrum’un geçmişinden günümüze uzanan ve adları Bodrum’la özdeşleşen Hadigari, Ora Bar, Yettigari gibi bir döneme damgasını vuran mekanların var olduğu Barlar Sokağı, özlediği eğlence dolu gecelere kavuştu.

Bodrum’da 80’li yıllarda gece hayatının önemli değerleri olan ve Cumhuriyet Caddesi olarak geçen ancak Barlar Sokağı adıyla anılan sokak, günümüzde daha çok alışveriş ve gıda sektöründe faaliyet gösteren dükkanlarla dolup taşarken, eğlence hayatı aynı caddenin, uzun yıllar atıl kalan bir sokağında yeniden alevlendi.

Bodrum gece hayatının yakından tanıdığı Murat Oğan’ın ilk adımı atarak, Aya Nikola Kilisesi kalıntılarına komşu olarak açtığı ve Black Rock olarak hizmet vermeye devam eden mekanın ardından, sırayla Deep Sea, Yok Deve ve Zula isimli mekanlar da sokağın havasının değişmesine neden oldu.

İki yıl öncesine kadar önünden kimseleri geçmediği Taşlık Sokak’ta Bodrum’un en gözde mekanları sırayla bir araya gelirken, Bodrum Gece Hayatına da farklı soluk getirdiler. Eğlenceli ve keyifli bir gece geçirmek isteyenlerin buluşma noktası haline bu dar sokak, tarihi kilisenin hemen yanında, olması nedeniyle, kilise sokak adıyla tarif edilirken, Bodrum’un geçmiş yıllarındaki Barlar Sokağı kültürünü tekrar Bodrum’a kazandırdı.

 

Geçtiğimiz gece bir araya gelen bu dört mekanın sahipleri ve işletmecileri, Bodrum’un Barlar Sokağı’nı hem kültür olarak hem de işlevsel olarak geri kazanması için güçlerini birleştirdiklerini açıkladılar.

Sokakta yer alan Black Rock, Deep Sea Yok Deve ve Zula isimli bu dört mekanda içecek fiyatlarının ve sabitlendiğini belirten mekan sahipleri, gürültü kirliliğinin önüne geçmek, mekanlarına gelen herkesin eğlencesini daha da arttırmak amacıyla, sokakta tek müzik çalmak için de anlaştıklarını açıkladılar. Ortak belirledikleri bir alanda kurdukları sahne ile canlı müzik performanslarının da gerçekleştirileceğini belirten işletmeciler,  kendi aralarında anlaşarak uyguladıkları bu yeni sistemden müşterilerin de oldukça memnun olduklarını belirttiler.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.