İP KOLAJEN PROTOKOLÜYLE KIRIŞIKLIKLARA ELVEDA

İP KOLAJEN PROTOKOLÜYLE KIRIŞIKLIKLARA ELVEDA

23758
0
PAYLAŞ

Bodrum’da güzellik dendiğinde ilk akla gelen Alin Beauty Lounge, son dönemde kadınların en büyük sorunu olan kırışıklıklarına son veren bir uygulama ile yine bir ilke imza attı. Özellikle Kolajen doku oluşumunu arttıran ve uzun süre kalıcılığını devam ettiren patentli DS V-Line İp Kolojen Protokolü ile hiçbir operasyona gerek kalmadan yapılan uygulama, Bodrum’da yaşayan kadınların kırışıklık dertlerine deva oluyor.

Bugüne kadar müşterilerine sunduğu hizmetlerle Bodrum’da iddialı bir yere ulaşan Alin Beauty Lounge’un kurucusu Tülin Akgül, herkesin merak ettiği ve mucize dokunuş olarak nitelendirdiği DS V-Line ip Kolajen Protokolü hakkında sorularımızı yanıtlayıp, uygulamalı olarak anlattı.

Herkesin Merak ettiği V-Line İp Kolajen uygulaması nedir?

Kolajen, cilde ve vücuda faydaları saymakla bitmeyen bir bileşen. Kozmetik alanında ise adeta mucize bir dokunuş olarak, geçtiğimiz dönemde dünyada adeta fırtınalar estiren bu yöntem bir iyonize edilmiş ve iplik gibi görünen sığırdan elde edilmiş kolajen dokuların özel bir sıvıyla jel hailine getirilerek, kırışıklığın olduğu bölgeye yedirilerek cilt altına geçmesini saylayan bir yöntem.

Bu yeni yöntem ile yüzün bölgesinde oluşan kırışıklıkları açmasına ve cildinizin yaşlanmasına karşı korunması ve cildin elastikiyetini arttırması sağlanıyor. Bu sayede esnek bir yapıya kavuşan ciltte, ince çizgi ve kırışıklıklar görülmüyor.

BU İŞLEMİ NASIL YAPIYORSUNUZ VE NEKADAR SÜRÜYOR?

Her şeyden önce herkesin merak ettiği bir soru var. Bir operasyon, deri altına bir şey enjekte etmek gibi bir işlem söz konusu değil. Tamamen ağrısız ve acısız bir işlem süreci var. Uygulamayı yapmadan önce, kişilerin cilt yapılarını, rahatsızlık duydukları kırışıklıklarını görüp analiz etmemiz önemli. Çünkü cildi işlem öncesinde ona göre hazırlamamız en önemli adımı oluşturuyor. İşlem öncesi müşterilerimizi turgur tonus değerlendirmesi yani cildin nemine kas gerginliğine ve esnekliğine bakarız. Kişinin neye ihtiyacı var ise, ona göre işlem yapıyoruz.

Ama genel bir sıralama ile peeling yapıyor, cildi temizleyip gözeneklerini açıyoruz. Eğer cilt yapısı müsaitse dermapen ile gözenekleri biraz daha açarak kolajen dokunun daha fazla emilimini sağlıyor veya cildin durumuna göre radyo frekans ile cildi ısıtıp işleme hazırlıyoruz. Daha sonrasında kolajen iplerimizi özel bir solüsyonla kırışıklıklara yerleştirip, masajla emilmesini sağlıyoruz. Ardından da soğuk ultrason kullanarak, o bölgede kolajenin hapsolmasını sağlıyoruz. Genel uygulamamız bu şekilde. Ama dediğim gibi cilt yapısına göre işlemlerimiz de farklılıklar gösteriyor.


HER KIRIŞIKLIĞI DÜZELTMEK MÜMKÜN MÜ? SONUÇ ALINAMADIĞI DURUMLAR OLUYOR MU?

Tabii ki her kırışıklığı düzeltiyor diyemeyiz. Aşırı sarkmış bir cilt yapısında, ipleri bol bol kullanıp da cilt altında bir dolgu oluşturmak pek mümkün olmuyor. Bu tip durumlarda önce deri altındaki kas dokusunu güçlendirmemiz gerekiyor. Deri çok kalınlaşmış ise deriyi inceltmemiz gerekiyor.

Nazolabial dediğimiz burun deliklerinin yan kısımlarından başlayıp ağıza doğru ilerleyen çizgilere tek başına pek fazla faydası olamıyor. Bu tip durumlarda farklı uygulamalarla birleştirmemiz halinde yine güzel sonuçlar elde etmemiz mümkün oluyor. Ama ince kırışıklıklarda, göz kenarı kırışıklıklarında, alındaki ince çizgilerde inanılmaz sonuçlar alıyoruz.

DS V-LİNE İPKOLAJEN UYGULAMASI HANGİ YAŞLARA HİTAP EDİYOR?

Bu aslında tamamen kişinin kendisiyle alakalı bir durum. Uygulamanın herhangi bir yan etkisi olmaması her yaştan müşterimize hitap etmesini sağlıyor. Ama ben genel olarak Anti Aging’e şöyle bakıyorum. 35 yaşına gelmiş herkesin senede bir kez kışın düzenli olarak kez kür yaptırmaları, 50-55 yaşına kadar doğru bir anti aging süreci. Zira anti aging 50-55 yaşlarına gelip, gidip yüzü estetik yaptırmak, dolgu yaptırmak değildir. Anti aging bir süreçtir. 35 yaş itibariyle düzenli bakım yaptırmak, cildi temiz tutmak, krem kullanmakla başlayan bir süreçten bahsediyorum. Bu tip bakımlar, son günlerde yaşlanmaya etki eden, kolajen üretimi yapan ve önemli bir enzim olan Telomerlerin kuyruklarının uzamasını arttırır. Bu alanda teknoloji çok gelişti. Biz bu teknolojileri kullanarak telomerlerin yenilenmesini sağlayarak cilt yapısını genç tutabiliyoruz.

Ciltle ilgili bir önemli nokta da kan değerlerimizin normal olması. İyi ve doğru beslenmenin cilt üzerindeki etkisi de tartışılmaz.  O nedenle genç yaşta estetik operasyonlar yaptırmayı pek önermediğimi de belirtmek isterim.

Kısacası, doğal sürecinde cilde yardımcı olmak için, kan değerlerine dikkat etmek, düzenli cilt bakımı yaptırmak, 35’inden sonra kışın kür bakımlarına önem vermek ve her akşam yüzü temizleyip krem kullanmak erken önlemdeki sürecin yapı taşlarıdır.


V-LİNE KOLAJEN UYGULAMASI NE SIKLIKTA TEKRARLANIYOR?

Genellikle kışlık kürde yaptığımız bu uygulamada kişilerin ihtiyacına göre değişen bir yol belirliyoruz. Genellikle 10 günlük 3 kür yapıyoruz. Cildin ihtiyacına göre de bu 10 günlük 3 kürü, 8 ayda bir tekrarlanmasını öneriyoruz. Eğer ciltte ciddi bir kırıklık, kırışıklık varsa, belirli bir dönemde 6-8 hafta gibi devam kürleri cildin çok daha iyiye gitmesini sağlıyor. Bir yıla yayılan bir takvimde tekrarlanması da ciltteki yapıyı daha da güçlendiriyor. Herhangi bir yan etkisi olmadığı için bu uygulamayı sıklıkla yaptırmak, cildin daha parlak, daha gergin ve daha sağlıklı olmasını sağlıyor.

UYGULAMA SONRASINDA YAPILMASI VEYA YAPILMAMASI GEREKEN ŞEYLER NELER?

Uygulamamız tamamen cilt üzerinden yapılan bir uygulama olduğundan, Güneş uygulamanın faydasını veya kalıcılığında önemli bir rol oynuyor. O nedenle 3 veya 4 gün Güneşe çıkılmaması, güneşten korunmaları önemli. Uygulama yapıldığı gün banyo yapılmaması konusunda uyarıyoruz. Burada önemli olan, cildin hemen kurumasına engel olmak. Yoksa güneşin hasar veren bir zararı yok. Sadece kolajenin deri altında daha iyi korunmasını sağlamak. İşlemin ardından kremlerini kullanıp cildi kurutmamaya önem göstermek gerek.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.