Ezo Sunal ile eğlenceli eğitim

Ezo Sunal ile eğlenceli eğitim

5397
0
PAYLAŞ

Türk sinemasının ünlü aktörlerinden merhum Kemal Sunal’ın kızı Ezo sunal, Özel Bodrum Kartanesi Anaokulunda, öğrenciler, eğitimciler ve yetişkinler için müzik, hareket, ritm ve beden perküsyonu eğitimi verdi.

Çocuklar için müzikli oyunlar ve etkinlikler konulu atölye çalışmaları gerçekleştiren Ezo Sunal ve Ömer Öztüyen, Kartanesi Anaokulu’ nun öğrenci, veli ve eğitmenlerine keyifli anlar yaşattılar. İki oturum şeklinde gerçekleştirilen eğitimlerin ilkinde birer saatlik gruplar halinde değişik yaş grubu öğrenciler Ezo Sunal’ın kullandığı değişik enstrümanlar eşliğinde kendi bedenlerini enstrümana dönüştürdüler. Çocuklar eğitim sırasında bir çok çalgıyı da inceleyip bu enstrümanları da yaptıkları müziğe dahil etmeyi keşfettiler. Keyif ve eğlence dolu bir saat içinde müzik, dans ve ritmi oluşturabilmenin sihirli dünyasını öğrenen çocukların yaşadıkları deneyimden çok mutlu oldukları gözlendi. İkinci etkinlikte ise yetişkinler ve eğitimcilere yönelik dört buçuk saatlik programda ise Sunal, katılımcıları da oyunu da dahil ederek hareket, ritm, müzik ve dansın eğitimdeki rolünü anlattı. Ezo Sunal atölye çalışmasına katılan yetişkinlere sınıfta ve evde çocuklar ile oynayabilecekleri oyunlardan örnekler sundu.

Atölye çalışmaları hakkında bilgiler veren okul sahibi Elvan Bilgin, Ezo Sunal ile 5. atölye çalışmasını gerçekleştirdiklerini belirterek “Bugün, Ezo Sunal’ın yeni çıkardığı ‘lalala dünyası” kitabını uygulamalı olarak velilerimiz ve çocuklarımızla paylaştık. 6-7-8 yaş ve 10-11-12 yaş grubu ve en sonunda yetişkinler ile birlikte yapılan eğitmenler atölyesini gerçekleştirdik. Amaç çocukları uzmanların öncülüğünde eğlendirerek eğitmek” dedi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.