MUHTEŞEM GÜN BATIMINDA SİNGAPUR LEZZETLERİ

MUHTEŞEM GÜN BATIMINDA SİNGAPUR LEZZETLERİ

2084
0
PAYLAŞ

Singapur Büyükelçisi Jonathan Tow, Yalıkavak Allium Vİllas Resort Bodrum’da düzenlenen Singapur Lezzetleri Festivali için Bodrum’a geldi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon’u da makamlarında ziyaret eden Singapur Ankara Büyükelçisi Jonathan Tow, daha sonra Yalıkavak Çökertme Caddesi üzerinde bulunan Allium Villas Resort Bodrum’da düzenlenen Singapur Lezzetleri Festivali’ne katıldı.

Jonathan Tow Shen Han, Marco G. Rabbia

Açıldığından bu yana her yıl farklı bir ülke mutfağını bünyesinde faaliyet gösteren Ayva Restaurant’da müşterilerine sunan Allium Villas Resort Genel Müdürü Marco G. Rabbia’nın ev sahipliğinde gerçekleşen festival açılışına 30 kişilik seçkin bir davetli gurubu katıldı.

Singapur’dan gelen iki usta şef tarafından servise hazırlanan özel lezzetlerin misafirlere sunulduğu gece öncesinde düzenlenen kokteylde de misafirler Singapur’a özgü içecekleri tatma imkanı buldular. Gecede misafirler Satay, Popiah, Hainanese, Laksa, Sin-Chov Bee Hoon, Kueh Pie Tee gibi Singapur Mutfağının ara sıcak ve ana yemekleri ikram edilirken, Pengat Pisang ve Mango Sago With Sea Honey Coconut isimli yiyecekler tatlı olarak verildi.

Toplam 17 farklı yiyeceğin misafirlere sunulduğu Singapur Festivali’nin lezzetleri, oel dışından gelen misafirler için de açık olacak. 28 Temmuz tarihine kadar Allium Villas Resort Bodrum içinde bulunan Ayva Restaurant’ta devam edecek olan festival Singapur Mutfağı’nın eşsiz lezzetlerini tatmanız için olanak sunuyor.

Singapur Yemek Kültürü Hakkında

Singapur’un köklerine yolculuk yapıp, sokak satıcılığı mirasını keşfe çıkabileceksiniz. Tek kişilik porsiyonları ile hazırlanması hızlı olan bu yemekler, tüm koşullara uygundur. Bu yemeklerin kökeni; kaldırımlarda ve sokaklarda satış yapan Singapur göçmenlerine dayanmaktadır. İş yerlerine yakınlığı ve uygun fiyatlı olması nedeniyle, zamanla işçilerin ve farklı etnik grupların, sokaklarda bu yemekleri yemesi alışılmış bir sahne haline geldi. Singapur gelişerek bu gün bulunduğu konuma gelirken, hijyen daha da önem kazandı ve bu sokak satıcıları 70’li yılların başında bugün “Hawker Center” adı verilen tesislere taşındı.

Daha sıkı hijyen kontrolleri ile, Hawker Centerlar bugün insanların ziyafet yapabileceği bol çeşitli, birden çok nesile ve birden çok kültürel yemeğe ev sahipliği yapan yerler haline geldi. Bu kültür ya da aşçılık biçimi, geçmişten günümüze seyyar satıcıların, aşçılık teknikleri, bilgileri ve sıkı çalışmaları üzerine kuruldu.

Sıra dışı ‘’Zi Char’’ deneyimi…

“Zi Char” adı verilen 2. Geleneksel Singapur aşçılık tarzıyla masaların ortasına konulan tabaklar, paylaşılarak arkadaş gruplarının ya da aile üyelerinin yemekte farklı tatları denemesine fırsat sunuyor. Böylelikle her toplu yemeği sıra dışı ve unutulmaz bir tecrübe haline getiriyor.

“Zi Char” Singapur yerlilerinin dilinde; kızartılarak pişirilen anlamına gelen, yaygın ve uygun ücretli, neredeyse ev yapımı tadında, geniş seçenekleri olan Çin stantlarına verilen isimdir. Bu stantlar yaygın olarak, Singapur’un kalbinin attığı yerlerde bulunan “Hawker Center” ve “Kopitiams” da (Kahve Dükkanları) bulunur.

Ortaya servis edilmesi ile bir kaç kişi tarafından paylaşılabilir olması, Zi Char’ı Singapur’da bulunan Çin popülasyonu için aile ve arkadaş toplantılarında favori tercih yapıyor. Zi Char’ı Singapurlu tüm etnik gruplar arasında popüler kılan özellik ise, aynı zamanda ev yapımını aratmayan yemek stili. Zi Char stantları; pirinç, erişte, sebze, et ve deniz ürünleri gibi geniş seçenekler sunması ile bilinir.

Siz de Allium Villas Resort Ayva Restaurant’ta, Singapur’a özel Singapur Sling Kokteylini tatma fırsatını ve unutulmaz yemek deneyimini yaşama şansını sakın kaçırmayın!

Allium Villas Resort Bodrum hakkında:

Eşsiz Yalıkavak Marina’ya bir taş atımı uzaklıkta bulunan, “2019 Dünya Seyahat Ödülleri”’nde “Avrupa’nın En İyi Butik Resort’u” ödülüne aday gösterilen Allium Villas Resort aynı zamanda Yalıkavak’ın en yeni ve lüks butik otellerinden biridir. Her biri 4 ila 8 odadan oluşan ve Ege Denizi manzarasına bakan bir yamaca konumlanmış Allium Villas Resort titizlikle ve zevkle dizayn edilmiş 9 villadan oluşmaktadır. 36 odanın her biri “shabby chic” tasarımıyla, Ege denizi ve adalar ile bezenmiş kesintisiz ufuk çizgisinin keyfini çıkarırken, sizlere günlük rutinlerden kaçmak için mükemmel bir saklı cennet yaratıyor. Geleneksel İtalyan Trattoria stilinde farklı İtalyan lezzetleri sunan Ayva Restoran’ın zarif sadeliği, yakınındaki eşsiz Yalıkavak Marina’nın cazibeli parıltısı ile karışarak kendine özgü hoş bir kontrast oluşturuyor. Hepimizin de bildiği gibi, hiçbir lüks otel dünya çapında bir Spa’ya sahip olmadan tamamlanmış sayılmaz. Allium Villas Resort’u da, Sauna, Buhar Odası, Tuz Odası, Türk Hamamı, geleneksel Türk ve Uzakdoğu masajlarıyla “Allium Spa” tamamlıyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.