ÖZELLİKLE İÇ SAHADA TEHLİKELİ BİR TAKIMIZ…

ÖZELLİKLE İÇ SAHADA TEHLİKELİ BİR TAKIMIZ…

1149
0
PAYLAŞ

 

Türkiye Basketbol Federasyonu Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Bodrum’un Takımı Çağdaş Bodrum Spor, bu hafta Onvo Büyükçekmece Basketbol Kulübünü konuk edecek. Ligde 6’ncı hafta mücadelesinde 4 Kasım Cumartesi günü 13.00’da başlayacak Onvo Büyükçekmece Basketbol maçı hazırlıklarına Bodrum Spor Salonu’nda gerçekleştirdiği antrenman ile başlayan Çağdaş Bodrum Spor’da hedef; taraftarın da desteğiyle karşılaşmadan galip ayrılmak.

ÖZELLİKLE İÇ SAHADA TEHLİKELİ BİR TAKIMIZ…

Çağdaş Bodrum Spor’da takıma bu sezon katılan tecrübeli oyuncu Can Öğüt, kulübün üçüncü

Senesinde büyük bir başarıya imza attığını belirterek şunları söyledi;

“Öncelikle evet zorlu bir fikstür var ama 2 yıl önce kurulmuş bir takımız, yeni bir organizasyon. Süper Lige yeni çıktı. Kulüp olarak baktığınız zaman üçüncü senesi ve çok büyük bir sportif başarı bence. Böyle fikstürlerde ben daha önceki kariyerimde de oynadım o yüzden bu ligde her maç zor, kolay maç diye bir şey yok. Çünkü Efes ile de oynasak, Fenerbahçe ile de oynasak bu hafta Büyükçekmece ile oynayacağız. Bizim seviye takımlar için her maç zor o yüzden dediğim gibi bir alışma sürecindeyiz.

Takım yeni, oyuncular yeni ilk defa birlikte oynuyoruz. Takım sporlarında özellikle çok kolay değil böyle şeyler. O yüzden vakit geçtikçe, çok idman yaptıkça, birbirimize alıştıkça daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Daha fazla galibiyet alacağımızı düşünüyorum. Özellikle iç sahamızda bence tehlikeli bir takımız. Daha da tehlikeli bir takım olacağız bence. Bunları deplasman maçlarına da yansıtmaya çalışacağız. O yüzden bence vakit geçtikçe, zaman geçtikçe beraber çalıştıkça daha iyi olacağımızı düşünüyorum.

Seyircilerimizin önemli maçlara gelmesi bizim için çok büyük bir destek oluyor. Ev sahibi avantajını onlar geldiği zaman daha iyi kullanabiliyoruz. Daha çok enerji ile oynuyoruz sahada. Dikkat ettiyseniz kendi sahamızda çok farklı enerji ile oynuyoruz. O yüzden bence bu maçta çok önemli bir maç baktığınız zaman fikstürde rakibimiz olacak bir takım Büyükçekmece. O yüzden bu maçı kazanıp en azından Büyükçekmece’yi, Denizli olsun, Samsun olsun böyle takımları altımızda tutmak her zaman bu dönemlerde bence çok büyük avantaj oluyor. Hem özgüven anlamında hem diğer takımlara verdiğimiz mesaj anlamında. Bence bu hafta mücadele edip kazanmak zorunda olduğumuz bir maç olduğunu düşünüyorum.”

GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ…

Çağdaş Bodrum Spor’a bu sezon katılan Berkay Genç ise şunları söyledi;

“Öncelikle şunu söylemek istiyorum; Ender Hocaya bana böyle bir şans verdiği için buradan teşekkür etmek istiyorum. Geçen sene de zaten buradaki aile ortamını ve atmosferi görünce ve bana güzel bir teklif gelince hiç düşünmeden ilk teklifim olan Çağdaş Bodrum’u kabul ettim ve gayet memnunum.

Çünkü ailevi bir ortama geldiğimi düşünüyorum. Umarım da güzel güzel işlere imza atıp devamını getireceğiz.

İlk önce zaten Çağdaş Bodrum çok vizyonlu bir kulüp. Çünkü üç yılda üç lig atlayarak geldi ve şu ana kadar kat ettiğimiz mesafe bence çok iyi. Çünkü yavaş yavaş ısınan bir kulübüz ve çok güzel bir aile ortamı var. İnşallah bu maçı da alıp önümüze devam edeceğiz. Seyircimize de teşekkür ediyorum buradan. Çünkü Bodrum’dan Muğla’dan her yerden servis kaldırılıyor. Sağ olsunlar belki de tek off günleri ve yanımıza geliyorlar bizi destekleyip yanımızda oluyorlar. Ben bu seyircinin bize olan desteğiyle iç sahamızdaki bütün maçları alacağımıza inanıyorum. İyi ki varsınız.” Şöyle benim de ilk Süper Lig tecrübem, ilk defa adım attım ama sağ olsun kulübümüz, abilerim ve kardeşlerim bana her konuda yardımcı oluyor. Ben de elimden geleni yaparak onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Maçlarda da inşallah daha iyi şeyler yapıp takıma en büyük katkıyı vereceğimi düşünüyorum.

HAYDİ MUĞLA SALONA… BODRUM’DAN ARAÇ KALDIRILACAK

Öte yandan Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılaşmanın oynanacağı 4 Kasım Cumartesi günü saat 10.00’da Bitez Bodrum Spor Salonu önünden araç kaldırılacağı bildirildi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.