VAO BODRUM ULUSLARARASI OPERA FESTİVALİ İKİNCİ KEZ BODRUM’ DA

VAO BODRUM ULUSLARARASI OPERA FESTİVALİ İKİNCİ KEZ BODRUM’ DA

682
0
PAYLAŞ

Vocal Academy Of Opera Bodrum Uluslararası Opera ve Müzik Sanatları Akademisi Festivali; Kültür ve Turizm Bakanlığı’ nın ve Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle, Çağdaş Holding ana sponsorluğunda 1 Temmuz Cuma günü başlıyor. Operanın sınırları aşan evrensel sesi 1 – 17 Temmuz tarihleri arasında Bodrum gecelerinde yükselecek. VAO Bodrum, festival kapsamında geçen sene olduğu gibi 2022 yaz sezonunda da dünyanın çeşitli ülkelerinden yükselen yetenekleri, profesyonel sanatçıları ve akademisyenleri sanatseverlerle Bodrum’da buluşturuyor. Bodrum’da ikinci kez düzenlenecek festivalde operatik müzikal performanslar, Türkçe ve dünyaca ünlü aryalar, Bizet’in dünyaca ünlü eseri Carmen’ in de yer aldığı operalar, farklı ülkelerden gelen profesyonel sanatçılar ve genç yetenekler tarafından icra edilecek. Geçtiğimiz yıl büyük ses getiren festivalin bu sene de yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

TARİHİ KALEDE MODERNİST YORUMLAR

Sanatseverleri festival kapsamında hoş bir sürpriz de bekliyor. Bodrum Kalesi’ nde 08 Temmuz Cuma akşamı gerçekleşecek konserde Avrupalı ve Amerikalı sanatçıların seslendirdiği Türk aryalara Su Güneş Mıhladız mistik felsefeden esinlenen performansıyla eşlik edecek. 620 yıllık tarihi Bodrum Kalesi, bu özel gecede opera sanatının özgün, modernist yorumlarına ev sahipliği yapacak.

 

 

FARKLI MEKANLARDA PEK ÇOK ETKİNLİK

Vocal Academy Of Opera Bodrum Uluslararası Opera ve Müzik Sanatları Akademisi Festivali, daha fazla sayıda kişiyle buluşabilmek için Bodrum’un farklı noktalarını seçmiş. Etkinlikler, tarih ve doğanın şehri Bodrum’ un birbirinden farklı sahnelerinde düzenlenecek. Giovanni Battista Pergolesi’nin ünlü operası La Serva Padrona, Karia Hotel’ de sahnelenirken farklı ülkelerden gelen sanatçıların seslendirdiği operatik müzikal performanslar, Milta Marina Square ve Midtown Alışveriş Merkezi’ nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Festival, Georges Bizet’in merakla beklenen dünyaca ünlü operası Carmen’ in Herodot Kültür Merkezi’ nde 16 ve 17 Temmuz tarihlerinde sahnelenmesiyle son bulacak. VAO Bodrum, sanat severleri ve daha önce opera ile tanışma fırsatı bulamayanları Bodrum’ un farklı noktalarında sahnelenecek halka açık etkinliklere bekliyor.

 

BODRUM’ UN İLK VE TEK ULUSLARARASI OPERA FESTİVALİ

Vocal Academy Of Opera Bodrum, dünyanın dört bir yanındaki geleceğin opera sanatçılarına hem eğitim ve sahne deneyimi sunmak, hem de kültürlerarası öğrenmeye katkıda bulunmak amacıyla İtalya’nın Orvieto kentinde 2019 yılında kapılarını açtı. 2021 senesinde Bodrum’ da, Türkiye’nin ilk ve tek Amerikan yaz opera okulu olarak dünyanın çeşitli ülkelerinden yükselen yeteneklere dünyaca bilinen öğretim üyelerinden ses eğitimi, enstrüman eğitimi, koçluk ve oyunculuk dersleri alma imkanı sundu. Katılımcılarına sahne deneyimi kazandırmak, kültürlerarası diyaloğa, sanatın gelişimine ve operanın daha geniş kitlelerce bilinirliğine katkı sağlamak amacıyla Bodrum’un ilk ve tek uluslararası opera festivaline imza attı. Türkiye’ nin kültürel zenginliğinden, Bodrum’ un ilham verici güzelliğinden ve Mustafa Kemal Atatürk’ ün sanat vizyonundan etkilenen Vocal Academy Of Opera Bodrum Uluslararası Opera ve Müzik Sanatları Akademisi Festivali, bu yıl ikinci kez düzenleniyor. Operayı herkesin seveceği hale getirmek için yenilikçi bir bakış açısıyla sahnelemeye devam eden Vocal Academy Of Opera Bodrum 1 – 17 Temmuz tarihleri arasında sanatseverleri Bodrum’a bekliyor.

 

 

Konser Tarih ve Bilgileri:

1 Temmuz 2022 – Karia Hotel, 20:30

Konser: Bahçede Opera, Operatik Müzikal Performans

8 Temmuz 2022 – Bodrum Kalesi, 20:00

Gala Konser: Türk ve Dünya Aryaları Operatik Performansı

9 Temmuz 2022 – Karia Hotel, 20:30

Opera: Giovanni Battista Pergolesi’nin La Serva Padrona Operası

12 Temmuz 2022 – Midtown Alışveriş Merkezi, 19:00

Konser: Operatik Müzikal Performans

13 Temmuz 2022 – Milta Marina Square, 20:30

Büyük Konser: On Broadway Müzikal Tiyatrosu

16 Temmuz 2022 – Herodot Kültür Merkezi, 20:00

Büyük Opera: Georges Bizet’in Carmen Operası

17 Temmuz 2022 – Herodot Kültür Merkezi, 20:00

Büyük Opera: Georges Bizet’in Carmen Operası

 

 

 

Konser takvimiyle ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için:

Instagram: vaobodrum

Websitesi: www.vaobodrum.com

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.